Lijn 5 Amsterdam Centraal Station - Leiden Station
Voormalige buslijn 5 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden, Duin- en Bollenstreek/Leiden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 55 |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 5 reed van Amsterdam via Schiphol, Hoofddorp, Nieuw Vennep, Abbenes, Warmond en Oegstgeest naar Leiden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Nassaukade | ||
Amsterdam, Overtoom | ||
Amsterdam, Surinameplein | ||
Amsterdam, Calandlaan/Johan Huizingalaan | ||
Sloten, Motel | ||
Sloten, ???? | ||
Schiphol, Noord | ||
Schiphol, P40 | ||
Schiphol, Centrum | ||
Schiphol, P30 | ||
Kruisweg, Rijnlanderweg | ||
Kruisweg, Rijksweg A4 | ||
Hoofddorp, Marktplein | ||
Hoofddorp, Pax/Bornholm | ||
Nieuw Vennep, Zuiderdreef | ||
Nieuw Vennep, Landei | ||
Nieuw Vennep, Lisserweg | ||
Abbenes, Dr J.P. Heijebrug | ||
De Kaag, Kaagbrug | ||
De Kaag, ??? | ||
Warmond, ??? | ||
Warmond, Korenmolenbrug | ||
Warmond, Spoorwegovergang | ||
Oegstgeest, Warmonderbrug | ||
Oegstgeest, Marelaan | ||
Leiden, Station |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 3 juni 1973 toen de NBM en Maarse en Kroon fuseerden tot Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 55 werd gesplitst in de lijnen 5 en 15. Onder hetzelfde lijnnummer werd voortaan de basisdienst tussen Amsterdam, Hoofddorp en Leiden gereden en onder het lijnnummer 15 gingen de ritten tussen Amsterdam, Hoofddorp en Haarlem rijden.
Op 26 mei 1974 werden de extra ritten tussen Amsterdam en Schiphol opgeheven. De reguliere ritten tot Schiphol gingen daarentegen verder rijden naar Hoofddorp Pax. Ook tijdens het zomerseizoen vervielen de extra ritten tussen Amsterdam en Schiphol.
Op 17 oktober 1976 werden in spitsrichting twee sneldienstritten toegevoegd tussen Nieuw-Vennep en Amsterdam. Deze toegevoegde ritten reden niet via Schiphol en bedienden in Hoofddorp alleen het Centrum (Marktplein).
In de dienstregeling 1979/1980 werd dagelijks een basisuurdienst over het hele traject gereden. Tijdens de spitsuren reden extra sneldienstritten tussen Nieuw-Vennep en Amsterdam, die slechts op een beperkt aantal haltes stopten.