Lijn 55 Gulpen Busstation - Sittard Busstation
Voormalige buslijn 55 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador 200, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 24 juni 2007 t/m 13 december 2008 |
Voorganger(s) | 3, 36, 46 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 55 reed van Gulpen via Wijlre, Schin op Geul, Valkenburg, Hulsberg, Schimmert, Spaubeek, Geleen en Munstergeleen naar Sittard.
Route
Halte | ||
Gulpen, Busstation | ||
Gulpen, Hoeve Wijngaard | ||
Wijlre, Brouwerij | ||
Wijlre, Wielderdorpstraat | ||
Wijlre, Engeweg | ||
Etenaken, Valkenburgerweg/Klapstraat | ||
Etenaken, Valkenburgerweg/Etenaken | ||
Schin op Geul, Schoonbron | ||
Schin op Geul, Panhuis | ||
Strucht, Valkenburgerweg | ||
Valkenburg, Oud Valkenburg | ||
Valkenburg, Parkhotel | ||
Valkenburg, Berkelplein | ||
Valkenburg, Reinaldstraat | ||
Broekhem, Kerk | ||
Valkenburg, Station | ||
Valkenburg, Emmaberg | ||
Hulsberg, Zendmast | ||
Hulsberg, Diepestraat/Eikske | ||
Arensgenhout, Diepestraat/Mesweg | ||
Arensgenhout, Ravensbos | ||
Schimmert, Watertoren | ||
Schimmert, Oranjeplein | ||
Schimmert, Kerk | ||
Schimmert, Hoofdstraat 112 | ||
Schimmert, Op de Bies | ||
Schimmert, MAVO-school | ||
Schimmert, Weg naar Genhout | ||
Spaubeek, Dorpsstraat 56 | ||
Spaubeek, Dorpsstraat 16 | ||
Spaubeek, Kerk | ||
Spaubeek, Zandstraat | ||
Geleen, Ziekenhuis | ||
Geleen, Bejaardencentrum | ||
Geleen, Europalaan/Van Akenstraat | ||
Geleen, Van Akenstraat/College | ||
Geleen, Kerenshofweg | ||
Geleen, Rijksweg/Daalstraat | ||
Geleen, Busstation | ||
Geleen, Kummenaedestraat | ||
Geleen, Kluis | ||
Geleen, Frans Erenslaan | ||
Geleen, Stationsplein | ||
Geleen, Oranjelaan/Peschstraat | ||
Geleen, Beekstraat | ||
Munstergeleen, Geleenstraat | ||
Munstergeleen, Peterstraat | ||
Munstergeleen, Houbeneindstraat | ||
Sittard, Leyenbroek/Kerk | ||
Sittard, Irenelaan | ||
Sittard, Beukeboom | ||
Sittard, Stadhuis | ||
Sittard, Stadsschouwburg | ||
Sittard, Busstation/NS |
Zie ook
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per 24 juni 2007 andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. De voormalige lijnen 3, 36 en 46 werden samengevoegd tot een nieuwe lijn 55 tussen Gulpen, Valkenburg, Schimmert en Sittard. Deze nieuwe lijn ging dagelijks 1x/uur over het hele traject rijden.
Vanaf 6 januari 2008 ging de lijn in de avonduren na 20:45 tussen Sittard en Valkenburg voortaan met een 8-persoonsbusje rijden, doorgaande reizigers moesten in Valkenburg overstappen op een grote bus die tussen Gulpen en Valkenburg bleef rijden.
Op 14 december 2008 werd de lijn geknipt in Valkenburg. Lijn 55 bleef rijden tussen Valkenburg en Sittard, op rustige momenten met een taxibusje en lijn 49 ging rijden tussen Valkenburg en Gulpen (in de zomermaanden: Vaals).