Lijn 54 Hoogvliet Metro - Ouddorp Bernhardweg
Voormalige buslijn 54 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio's | Rotterdam, Voorne-Putten, Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 0-1x/uur |
Dal | 0-1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 54 reed van Hoogvliet via Spijkenisse, Heenvliet, Hellevoetsluis, Stellendam en Goedereede naar Ouddorp.
Dienstregeling
- Tussen Rotterdam en Hoogvliet werd alleen van maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur gereden.
- In de avonduren en op zondag wordt alleen tussen Hoogvliet en Hellevoetsluis gereden.
Route
{{RouteTop|
|- style="line-height: 1;" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | ||Rotterdam, Zuidplein || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Rhoon, Rhoon || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Poortugaal, Poortugaal ||
|- style="line-height: 1;" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | ||Hoogvliet, Metro || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Spijkenisse, Station || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Geervliet, Geervliet || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Heenvliet, Heenvliet || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Hellevoetsluis, De Struijten || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Hellevoetsluis, Jan Blankenstraat || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Hellevoetsluis, Provincialeweg |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Hellevoetsluis, Het Zwaantje || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Stellendam, Stellendam || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Goedereede, Provinciale weg || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Ouddorp, Station || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Ouddorp, Bernhardweg ||
||
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 26 augustus 1979 kwam de verbinding Hellevoetsluis - Brielle geheel te vervallen, het alternatief op dit traject was voortaan lijn 55. De tussenritten die overdag tot Hellevoetsluis 't Zwaantje rijden, werden in de zomermaanden doorgetrokken naar het Quackjeswater ter vervanging van lijn 56. Daarnaast ging de lijn van maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur verder rijden naar Rotterdam.
Rond 1980 werd de frequentie op het traject Hellevoetsluis - Ouddorp verhoogd naar een uurdienst. Deze ritten gingen echter niet meer via 't Zwaantje rijden. Daarnaast verviel ook de verbinding met het Quckjeswater, dat werd ondergebracht in lijn 58.
Voormalige route(s)
Voormalige route naar Brielle (... - 08-1979)
Halte | ||
Hellevoetsluis, Het Zwaantje | ||
Nieuwenhoorn, Dorp | ||
Brielle, Brielle |