Lijn 46 Heinenoord Busstation - Dordrecht Centrum
Voormalige buslijn 46 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio | Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 30 mei 1981 |
Opvolger(s) | 166 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Zondagavond | 1x/2 uur |
Lijn 46 reed van Heinenoord via Puttershoek, Maasdam en 's-Gravendeel naar Dordrecht.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Barendrecht, Barendrecht | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Puttershoek, Kastanjelaan | ||
Maasdam, Smidsweg | ||
's-Gravendeel, Weegje | ||
Dordrecht, Refaja Ziekenhuis | ||
Dordrecht, Station | ||
Dordrecht | Dordrecht Centrum |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 26 augustus 1979 werden de ritten in de spitsuren doorgetrokken van Heinenoord naar Rotterdam Zuidplein. Tegelijkertijd werd de frequentie op zondag verhoogd van 1x per 3 uur naar 1x per 2 uur, zodat in combinatie met lijn 45/47 een uurdienst werd gereden tussen Heinenoord en Dordrecht.
Op 31 mei 1981 werd ook de Mobilofoon bij de ZWN in gebruik genomen. Dit systeem kan binnen één grote regio echter geen dubbele lijnnummers herkennen. Deze lijn werd daarom vernummerd naar lijn 166. In de route en dienstregeling vonden met deze vernummering (vrijwel) geen wijzigingen plaats, alleen het traject Rotterdam - Heinenoord kwam te vervallen en doorgaande reizigers moesten in Heinenoord voortaan overstappen op de overige buslijnen.