Lijn 46 Amsterdam, Buikslotermeerplein - Holendrecht AMC (2008-2011)
Buslijn 46 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Metro/tram/bus Amsterdam |
Lijnsoort | stadsbus |
Materieel | Berkhof Jonckheer, Mercedes-Benz Citaro |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Buslijn 46 zorgt voor de verbinding tussen Amsterdam Noord en het AMC in het uiterste puntje van Amsterdam-Zuidoost. Hierbij zorgt de bus voor ontsluiting van Diemen Centrum, Duivendrecht en enkele bedrijventerreinen in Zuidoost. De lijn wordt door de stadsregio extra ingekocht bij het GVB en maakt geen deel uit van het kernnet.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Olof Palmeplein | ||
Amsterdam, Het Breed | ||
Amsterdam, Buikslotermeerplein | ||
Amsterdam, Hildsven | ||
Amsterdam, Jan Drijverweg | ||
Amsterdam, Beemsterstraat | ||
Amsterdam, Dijkmanshuizenstraat | ||
Amsterdam, Volendammerweg | ||
Amsterdam, Hilversumstraat | ||
Diemen, Arent Krijtsstraat | ||
Diemen, Wilhelminaplantsoen | ||
Diemen, Burgemeester Bickerstraat | ||
Diemen, Prinses Beatrixlaan | ||
Diemen, Prins Bernhardlaan | ||
Diemen, Nicolaas Lublinkstraat | ||
Diemen, Beukenhorst | ||
Diemen, Bovenrijkersloot | ||
Diemen, Tarwekamp | ||
Diemen, Station Diemen Zuid | ||
Diemen, Biesbosch | ||
Duivendrecht, Rijksstraatweg | ||
Duivendrecht, Lunaweg | ||
Duivendrecht, Plataanstraat | ||
Duivendrecht, Korenbloemstraat | ||
Duivendrecht, Kruidenommegang | ||
Duivendrecht, Stationsweg | ||
Duivendrecht, Station Duivendrecht | ||
Amsterdam, Dalsteindreef | ||
Amsterdam, Dostojevskisingel | ||
Amsterdam, Dolingadreef | ||
Amsterdam, Frissenstein | ||
Amsterdam, Bijlmerplein | ||
Amsterdam, Foppingadreef | ||
Amsterdam, Station Bijlmer ArenA | ||
Amsterdam, Holterbergweg | ||
Amsterdam, Keienbergweg | ||
Amsterdam, Kollenbergweg | ||
Amsterdam, Kuiperbergweg | ||
Amsterdam, Klokkenbergweg | ||
Amsterdam, Luttenbergweg | ||
Amsterdam, Meibergdreef | ||
Amsterdam, A.Z.U.A. | ||
Amsterdam, A.Z.U.A. | ||
Amsterdam, Faculteit | ||
Amsterdam, Academisch Medisch Centrum |
N.B. Deze lijn heeft 2 haltes bij de A.Z.U.A.
Historie
In 1990 begon het GVB een spitslijn 29 van Oostzaan naar Holendrecht. In 1992 kreeg de lijn twee verschillende beginpunten: Landsmeer en Molenwijk. Landsmeer bleef alleen in de spits verbonden met Zuidoost, maar de tak naar Molenwijk ging de hele dag door rijden.
Vanaf 2000 ging lijn 29 de hele dag vanuit Landsmeer rijden en werd de tak naar Molenwijk een spitslijn onder het nummer 31. Eind 2003 kreeg lijn 31 het nummer 229, om te benadrukken dat het een spitsvariant van lijn 29 was.
Bij de grote herziening van het busnet in 2006 werden beide lijnen opgeheven. Dit veroorzaakte een storm van protest, waardoor in 2007 er weer een rechtstreekse lijn tussen Noord, Diemen en Zuidoost ging rijden: lijn 46.
In 2008 werd de route van de buslijn tussen Station Bijlmer ArenA en het AMC aangepast, waardoor buslijn 244 kon vervallen.
In 2012 zal hoogstwaarschijnlijk het gedeelte tussen de Arent Krijtsstraat (Diemen) en Buikslotermeerplein (Amsterdam Noord) vervallen, als vervanging wordt via het traject van lijn 136 naar het Amstelstation gereden. Daardoor kan lijn 136 opgeheven worden.