Lijn 44 Amsterdam Marnixstraat - Hoofddorp Marktplein
Voormalige buslijn 44 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 16 oktober 1977 t/m 12 oktober 1980 |
Voorganger(s) | 44 |
Opvolger(s) | geen |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 44 reed van Amsterdam via Sloten en Badhoevedorp naar Hoofddorp.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Busstation Marnixstraat | ||
Amsterdam, Nassaukade | ||
Amsterdam, Surinameplein | ||
Amsterdam, P. Calandlaan/Meer & Vaart | ||
Sloten, Brug | ||
Badhoevedorp, Pa. Verkuyllaan | ||
Hoofddorp, Hoofdweg/Vijfhuizerweg | ||
Hoofddorp, Marktplein |
Geschiedenis
Op 16 oktober 1977 werd de route van lijn 44, komende vanuit Amsterdam, ingekort tot het centrum van Hoofddorp. Doorgaande reizigers naar Hillegom moesten bij het Marktplein voortaan overstappen op lijn 45. Op het traject Amsterdam - Hoofddorp bleven de route en dienstregeling verder ongewijzigd gehandhaafd, alleen in de avonduren viel een enkele rit weg uit de dienstregeling.
Op 13 oktober 1980 werd deze lijn opgeheven. Reizigers tussen Amsterdam en Hoofddorp konden voortaan gebruik maken van lijn 45 die ongewijzigd tussen Amsterdam, Hoofddorp en Hillegom bleef rijden.