Lijn 43 Nijmegen Centraal Station - Rhenen Beukenlaan
Voormalige buslijn 43 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 1989 t/m 28 mei 1994 |
Voorganger(s) | 41, 43 |
Opvolger(s) | 37, 43 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x per uur |
Dal | 1x per uur |
Avond | 0-1x per uur |
Zaterdag | 1x per uur |
Zondag | 1x per 2 uur |
Lijn 43 was een streeklijn tussen Nijmegen en Rhenen.
Lijn 43 reed in een uurdienst. Op zondag werd maar 1x per 2 uur aangereden. In de spitsuren reden extra ritten.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Lent, Griftdijk/Tunnel | ||
Lent, Spar | ||
Lent, Kwekerij de Beijer | ||
Lent, Oud Rust Wat | ||
Lent, De Eeuwige Lent | ||
Lent, Groenestraat | ||
Oosterhout, Café Halfweg | ||
Oosterhout, Dorpsstraat | ||
Oosterhout, Zandstraat | ||
Oosterhout, Gansstraat | ||
Oosterhout, Klein Amsterdam | ||
Oosterhout, Krakenburgsestraat | ||
Oosterhout, Nieuwendijk | ||
Slijk-Ewijk, Dorpsstraat | ||
Slijk-Ewijk, De Akker | ||
Slijk-Ewijk, Valburgseweg | ||
Slijk-Ewijk, Camping de Hooge Brug | ||
Valburg, Tielsestraat | ||
Valburg, Café Centraal | ||
Valburg, Tielsestraat | ||
Herveld, De Leigraaf | ||
Herveld, ‘t Hoeveslag | ||
Herveld, Kruisstraat | ||
Herveld, Café Midden Betuwe | ||
Herveld, Molen de Vink | ||
Herveld, Planetenlaan | ||
Herveld, Postkantoor | ||
Herveld, Hoge Hof | ||
Andelst, Wilhelminastraat | ||
Andelst, Gemeentehuis | ||
Andelst, Tielsestraat | ||
Andelst, Vogelenzang | ||
Wely, Waggelekooy | ||
Wely, De Drie Akkers | ||
Wely, Molenstraat | ||
Hien, Smalleweg | ||
Hien, Welysestraat | ||
Hien, Kerk/Wely | ||
Dodewaard, Pluimenburgsestraat | ||
Dodewaard, Molenpol | ||
Dodewaard, De Maten | ||
Dodewaard, Betonfabriek | ||
Dodewaard, Parallelweg | ||
Opheusden, Boerderij Thijssen | ||
Opheusden, Station | ||
Opheusden, Tolsestraat | ||
Opheusden, Dalwagenseweg | ||
Opheusden, Gemeentehuis | ||
Opheusden, Wittenburg | ||
Opheusden, de Woert | ||
Opheusden, Opheusdenseveer | ||
Opheusden, De Oude Stomerij | ||
Opheusden, Tielsestraat | ||
Kesteren, Marktstraat | ||
Kesteren, Recticel | ||
Kesteren, Station | ||
Kesteren, Bejaardencentrum | ||
Kesteren, Stationsstraat | ||
Kesteren, Rijnbrug | ||
Rhenen, Station | ||
Rhenen, Herenstraat | ||
Rhenen, Rhenen stad | ||
Rhenen, Paardenveld | ||
Rhenen, Kleine Kampen | ||
Rhenen, Beukenlaan |
Geschiedenis
In 1984 had deze lijn in Rhenen zijn eindpunt bij het V.V.V. Kantoor. In 1985 werd de lijn ingekort tot Andelst. Op 28 mei 1989 is lijn 43 weer verlengd naar Rhenen en kwam het eindpunt bij de Beukenlaan te liggen, dit ten nadele van lijn 41 welke ingekort werd van Arnhem tot Andelst.
In de dienstregeling van 1992/1993 reed lijn 43 op maandag t/m vrijdag tot in de vroege avonduren een uurdienst. De laatste ritten uit Nijmegen eindigden in Andelst. In de ochtend begon 1 rit naar Rhenen in Herveld, drie ritten naar Nijmegen begonnen in Kesteren of Andelst. In de ochtendspits reed lijn 43 2x per uur naar Nijmegen. Op zaterdag reed lijn 43 een uurdienst op het hele traject. In de avond eindigden twee ritten uit Nijmegen in Andelst, de laatste rit uit Rhenen eindigde in Herveld. Op zondagen reed lijn 43 een uurdienst tussen Nijmegen en Oosterhout. Een keer per 2 uur reed de bus door naar Rhenen. De eerste twee ritten richting Nijmegen begonnen niet in Rhenen maar in Andelst.
Valburg werd op maandag t/m vrijdag overdag niet aangedaan behalve door één rit naar Nijmegen in de ochtendspits. Daarbuiten reden alle ritten via Valburg.
Op 23 mei 1993 reed de ochtenspitsrit via Valburg niet meer buiten de vakantieperiode. In de avonduren op maandag t/m vrijdag werden de laatste ritten van/naar Rhenen ingekort tot Nijmegen - Zetten. Op zaterdag vervielen de laatste twee ritten uit Nijmegen en de laatste rit naar Nijmegen. Op zondag vervielen alle ritten van Nijmegen naar Oosterhout en de ritten na 20:00.
Vanaf 29 mei 1994 is de lijn ingekort tot Andelst en werd vanuit daar doorgetrokken naar Zetten. De route tussen Andelst en Rhenen verviel. Valburg werd vast in de route opgenomen. Hiermee verving lijn 43 waarschijnlijk belbus lijn 42. Lijn 43 kreeg in Zetten de Hoofdstraat als nieuw eindpunt. Het traject tussen Andelst en Rhenen werd gekoppeld aan de oude lijn 37 tussen Wageningen en Herveld. Daardoor ontstond een nieuwe lijn 37 tussen Wageningen en Rhenen. Later zou deze verbinding rijden als lijntaxi 537. Het is onbekend hoe de situatie tussen 29 mei 1994 en 1 juni 1997 precies is geweest.