Lijn 37 Amsterdam, Molenwijk - Amstelstation
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf NIET INGEVULD. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 37 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G, VDL Citea SLFA |
Rijdt sinds | 1993 t/m 21 juli 2018 |
Voorganger(s) | 37 |
Opvolger(s) | 36, 37 |
Frequenties
| |
Spits | 6-7x/uur |
Spits (vakantie) | 4x/uur (zomer) |
Dal | 6x/uur |
Dal (vakantie) | 4x/uur (zomer) |
Avond | 4x/uur |
Zaterdag | 4-5x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 4x/uur (zomer) |
Zondag | 4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 37 reed van de Molenwijk via Banne Buiksloot, het Buikslotermeerplein, Nieuwendam, de Indische Buurt, station Amsterdam Muiderpoort en de Transvaalbuurt naar station Amsterdam Amstel.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Molenwijk | ||
Amsterdam, Zuideinde | ||
Amsterdam, Molenaarsweg | ||
Amsterdam, Oostzanerdijk | ||
Amsterdam, Kometensingel | ||
Amsterdam, Meteorenweg | ||
Amsterdam, Maanstraat | ||
Amsterdam, Meteorensingel | ||
Amsterdam, Pomonastraat | ||
Amsterdam, Nageljongenstraat | ||
Amsterdam, Tuigerstraat | ||
Amsterdam, Atatürk | ||
Amsterdam, Slijperweg | ||
Amsterdam, Barkpad | ||
Amsterdam, Fluitschipstraat | ||
Amsterdam, BovenIJ Ziekenhuis | ||
Amsterdam, Oosterlengte | ||
Amsterdam, Gerard Jacobus Scheurleerweg | ||
Amsterdam, Buikslotermeerplein | ||
Amsterdam, Het Breed | ||
Amsterdam, Olof Palmeplein | ||
Amsterdam, Theodorus Weeversweg | ||
Amsterdam, Beemsterstraat | ||
Amsterdam, Dijkmanshuizenstraat | ||
Amsterdam, Volendammerweg | ||
Amsterdam, Hilversumstraat | ||
Amsterdam, Volkstuin | ||
Amsterdam, Liergouw | ||
Amsterdam, Zuiderzeeweg | ||
Amsterdam, Insulindeweg | ||
Amsterdam, Soembawastraat | ||
Amsterdam, Molukkenstraat | ||
Amsterdam, Muiderpoortstation | ||
Amsterdam, Dapperstraat | ||
Amsterdam, Linnaeusstraat | ||
Amsterdam, Beukenplein | ||
Amsterdam, Krugerplein | ||
Amsterdam, James Wattstraat | ||
Amsterdam, Maxwellstraat | ||
Amsterdam, Fizeaustraat | ||
Amsterdam, Amstelstation |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond in 1993 toen lijn 37 werd verlengd naar de Molenwijk.
Bij de grote wijzigingen in de GVB-dienstregelingen van 2006 werd lijn 37 niet ongemoeid gelaten. De lijn ging vanaf de Molenwijk voortaan via het Zuideinde, de Molenaarsweg, Oostzanerdijk, Melkweg, Kometensingel, Meteorenweg, Werktuigstraat, Scheepsbouwweg, Atatürk, Klaprozenweg, Floraweg, Kamperfoelieweg, Schepenlaan, Statenjachtstraat, IJdoornlaan, Waddenweg, Buikslotermeerplein en Theodorus Weeversweg naar de IJdoornlaan rijden.
Op 15 december 2013 werd de frequentie in het ochtenddal (circa 9:00 - 12:00 uur) verhoogd van een kwartierdienst naar een tienminutendienst vanwege de toegenomen passagiersaantallen.
De halte Draaierweg tussen Atatürk en Slijperweg werd richting het Amstelstation op 11 juni 2015 opgeheven. Richting Molenwijk werd de halte op 22 juni 2015 opgeheven.
Op 13 december 2015 werd de frequentie op zaterdag gedurende de tijdsperiode 11:00 - 18:00 uur verhoogd van een 15-minutendienst naar een 12-minutendienst.
Op 22 juli 2018 werd de Amsterdamse Noord/Zuidlijn geopend. Dit ging gepaard met grote wijzigingen in het stads-en streekvervoer in en rond Amsterdam. De route van lijn 37 tussen het Amstelstation en de IJdoornlaan bleef ongewijzigd. Hierna ging lijn 37 doorrijden naar metrostation Noord. De route naar de Molenwijk werd overgenomen door lijn 36.