Lijn 34 Heerlen Station - Geleen Rijksweg
Voormalige buslijn 34 | |
Vervoerder(s) | VSL |
Regio's | Parkstad, Sittard-Geleen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 24 mei 1982 t/m 31 mei 1986 |
Voorganger(s) | 8 |
Opvolger(s) | 31 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur (tot 20:30) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 34 reed van Heerlen via Wijnandsrade, Nuth, Aalbeek, Schimmert, Genhout, Beek en Neerbeek naar Geleen.
In de (brede) spitsuren reden extra ritten tussen Heerlen en Nuth.
Route
Halte | ||
Heerlen, Station | ||
Heerlen, Laanderstraat | ||
Heerlen, Rivoli | ||
Heerlen, Parallelweg | ||
Heerlen, Nationale Houthandel | ||
Heerlen, Limburgs Dagblad | ||
Heerlen, In de Cramer | ||
Heerlen, Ten Esschen | ||
Heerlen, Esschenweg | ||
Heerlen, Weg naar Weustenrade | ||
Heerlen, Terlindenweg | ||
Brommelen, Brommelen | ||
Swier, Swier | ||
Swier, Oude Bongerd | ||
Wijnandsrade, Kerk | ||
Wijnandsrade, Hellebroekerweg 36 | ||
Wijnandsrade, Hellebroek | ||
Nuth, Pastorijstraat 104 | ||
Nuth, Ned Herv. Kerk | ||
Nuth, Markt | ||
Nuth, Valkenburgerweg 11 | ||
Nuth, Op den Toren | ||
Aalbeek, Hunnecum | ||
Aalbeek, Klooster | ||
Schimmert, Watertoren | ||
Schimmert, Oranjeplein | ||
Schimmert, Kerk | ||
Schimmert, Hoofdstraat 112 | ||
Schimmert, Langstraat | ||
Schimmert, Oensel | ||
Klein Genhout, Klein Genhouterstraat/Adsteeg | ||
Klein Genhout, Klein Genhouterstraat/Printhagenstraat | ||
Schimmert, Op de Bies | ||
Schimmert, Mavoschool | ||
Schimmert, Weg naar Genhout | ||
Groot Genhout, Kapel | ||
Groot Genhout, Groot Genhouterstraat | ||
Groot Genhout, Kerk | ||
Klein Genhout, Putbroekerweg | ||
Beek, Kerk | ||
Beek, Hoolstraat | ||
Beek, Zwembad | ||
Neerbeek, Dorpsstraat 39 | ||
Neerbeek, Dorpsstraat 111 | ||
Geleen, Van Akenstraat/Europalaan | ||
Geleen, Van Akenstraat 46 | ||
Geleen, Scholen Sint-Michiel | ||
Geleen, Jos Klijnenlaan/Zuidhof | ||
Geleen, Kluis | ||
Geleen, Sportpark | ||
Geleen, Rijksweg/Centrum |
Geschiedenis
Op 24 mei 1982 werd ook bij de VSL de Mobilofoon geïntroduceerd. Dit systeem kan echter geen dubbele lijnnummers verwerken, daarom werd deze introductie meteen aangegrepen om de oerwoud van lijnnummers aan te pakken. De oude lijn 8 ging voortaan rijden onder het nieuwe lijnnummer 34. In Geleen werd de route iets gewijzigd en in Heerlen werden extra haltes geplaatst bij de Woonboulevard.
Vanaf 29 mei 1983 ging ongeveer 1x per 2 uur een bus ook via Groot Genhout rijden. Deze route werd overgenomen van lijn 63 (Valkenburg - Sittard) die alleen nog via Spaubeek bleef rijden en Beek/Neerbeek voortaan niet meer aandeed.
Op 1 juni 1986 werd een deel van de oude lijn 37 vernummerd naar 34. Om te voorkomen dat nu twee dezelfde lijnen in één gebied reden werd deze lijn vernummerd naar 31, de route en dienstregeling bleven hierbij (vrijwel) ongewijzigd gehandhaafd.