Lijn 30 Leiden Station NS - Katwijk Vuurbaakplein
Voormalige buslijn 30 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio | Bollenstreek en Leiden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 1966/1967 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 30 reed van Leiden via Valkenburg naar Katwijk.
Route
Halte | ||
Leiden, Station | ||
Leiden, Kort Rapenburg | ||
Leiden, Nieuwe Beestenmarkt | ||
Leiden, Noordeinde | ||
Leiden, De Génestetstraat | ||
Leiden, Kneppelhoutstraat | ||
Leiden, Boshuizerkade | ||
Leiden, Cornelis Schuytlaan | ||
Leiden, Sweelincklaan | ||
Leiden, Bizetpad | ||
Leiden, Rijndijk | ||
Leiden, Dijkhoflaan | ||
Leiden, Haagsche Schouw | ||
Valkenburg, Valkenburgerweg | ||
Valkenburg, Voorschoterweg | ||
Valkenburg, Torenvlietlaan | ||
Valkenburg, Hoofdstraat | ||
Valkenburg, Broekweg | ||
Valkenburg, Katwijkerweg | ||
Katwijk aan den Rijn, Zonnebloemstraat | ||
Katwijk aan den Rijn, Rijnstraat | ||
Katwijk aan den Rijn, Achterkerkweg | ||
Katwijk, Cleijn Duin | ||
Katwijk, Raadhuis | ||
Katwijk, Bosplein | ||
Katwijk, Meeuwenlaan | ||
Katwijk, Nachtegaallaan | ||
Katwijk, Parklaan | ||
Katwijk, Sportlaan | ||
Katwijk, Vuurbaakplein |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 1975/1976 werd alleen 's avonds nog 1x/uur gereden, overdag werd altijd 2x/uur gereden, in de dienstregeling 1979/1980 werd inmiddels op zondag overdag 1x/uur gereden.
Vermoedelijk werd de frequentie vanaf 1 juni 1980 verder verlaagd naar 1x/uur in de daluren, de tegenspitsrichting en op zaterdag overdag. In de avonduren werd voortaan nog slechts 1x per 2 uur gereden en vanaf 31 mei 1981 werd de frequentie op zondag nog verder verlaagd naar 1x per 2 uur.