Lijn 225 Amsterdam Dijkgraafplein - Schiphol-Oost IERA
Voormalige buslijn 225 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | Schiphol-Oostproject |
Materieel | Den Oudsten MB200 |
Periode | 1 juni 1986 t/m ... |
Voorganger(s) | geen |
Frequenties
| |
Spits | 2x/dag (per richting) |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 225 reed van Amsterdam Osdorp via Badhoevedorp naar Schiphol-Oost.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Dijkgraafplein | ||
Amsterdam, Baden Powellweg | ||
Amsterdam, Wolbrantskerkweg | ||
Amsterdam, Hoekenes | ||
Amsterdam, Osdorpplein | ||
Amsterdam, Meer en Vaart | ||
Amsterdam, De la Sallestraat | ||
Amsterdam, Koos Vorrinkweg | ||
Amsterdam, Pieter Calandlaan | ||
Amsterdam, Jan van Zutphenstraat | ||
Amsterdam, Langsom | ||
Badhoevedorp, Einsteinlaan | ||
Badhoevedorp, Lorentzplein | ||
Badhoevedorp, Reigerstraat | ||
Badhoevedorp, R.K. Kerk | ||
Schiphol-Noord, Elzenhof | ||
Schiphol-Noord, Bussluis | ||
Schiphol-Noord, Gebouw 70 (vanaf 1989) | ||
Schiphol-Oost, Stationsplein | ||
Schiphol-Oost, Repa | ||
Schiphol-Oost, Hanger 9 | ||
Schiphol-Oost, IERA | ||
Schiphol-Oost, Gebouw 402 | ||
↑ | Schiphol-Oost, Motorenafdeling | |
Schiphol-Oost, Hangar 11 | ||
↓ | Schiphol-Oost, IERA |
Geschiedenis
Met de opening van de Schiphollijn op 1 juni 1986 werd een geheel nieuw spitslijnennet geïntroduceerd. Deze spitslijnen waren alleen toegankelijk voor werknemers op Schiphol, werknemers voor de IERA en het KLM Hoofdkantoor dienden bovendien een geldig legitimatiepasje te hebben. Onder het lijnnummer 225 ging een lijn rijden vanuit Amsterdam Osdorp en Badhoevedorp.