Lijn 21 Valkenswaard Markt - Geldrop Ziekenhuis
Voormalige buslijn 21 | |
Vervoerder(s) | Bravo (CTS i.o.v. Hermes) |
Concessie | Zuidoost-Brabant (2017-2026) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL MidCity |
Periode | 11 december 2016 t/m 31 maart 2019 |
Voorganger(s) | 455 |
Opvolger(s) | 257 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 21 reed van Valkenswaard via Leende en Heeze naar het Sint Anna Ziekenhuis in Geldrop.
Dienstregeling
- Tussen Valkenswaard en Leende Dorpstraat werd een scheve halfuursdienst geboden in combinatie met buurtbuslijn 256.
- De eerste rit richting Valkenswaard begon bij Heeze Kerk, de laatste rit vanuit Valkenswaard eindigt bij Heeze Kerk.
Route
Halte | ||
Valkenswaard, Markt | ||
Valkenswaard, Leenderweg | ||
Valkenswaard, Bedrijventerrein Schaapsloop | ||
Leende, Valkenswaardseweg/A2 | ||
Leende, Dorpstraat | ||
Leende, Oostrikkerstraat | ||
Heeze, Leenderweg/Molen | ||
Heeze, Kerk | ||
Heeze, Kapelstraat | ||
Heeze, Burgemeester Michelsstraat | ||
Geldrop, Bogardeind | ||
Geldrop, Ziekenhuis Hoofdingang |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 ging de concessie Zuidoost-Brabant van start en werd lijn 21 ingevoerd. De route tussen Leende en Geldrop werd overgenomen van Lijn 455 omdat deze buurtbuslijn werd ingekort tot het traject Budel - Maarheeze. De vaste verbinding doordeweeks tussen Valkenswaard en Leende is nieuw. Voor 1999 werd er een zeer beperkte (bel)busverbinding geboden op dit traject.
Op 22 oktober werd halte Heeze, Leenderweg/Molen toegevoegd aan de route.
Op 9 december 2018 werd halte Heeze, Kapelstraat toegevoegd aan de route.