Lijn 21 Enschede Centraal Station - Winterswijk Station
Voormalige buslijn 21 | |
Vervoerder(s) | GVM, Oostnet |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 21 reed van Enschede via Usselo, Haaksbergen, Eibergen, Huspel en Groenlo naar Winterswijk.
Van maandag t/m vrijdag overdag gold een uurdienst over het hele traject. Op zaterdag en zondag reed lijn 21 niet naar Enschede maar naar Neede, er gold een halfuurdienst Groenlo - Neede en een uurdienst Winterswijk - Neede. In de avonduren werd een uurdienst Winterswijk - Neede gereden.
Route
Halte | ||
Enschede, Centraal | ||
Enschede, Centrum / Zuidmolen | ||
Enschede, Haaksbergerstraat | ||
Enschede, Veldkampstraat | ||
Enschede, Spinnersplein | ||
Enschede, Pathmossingel | ||
Enschede, Stevenfennestraat | ||
Enschede, v.d. Zandestraat | ||
Enschede, Ferdinand Bolstraat | ||
Enschede, Usseler Esch | ||
Usselo, Kerk | ||
Usselo, Helmerstraat | ||
Usselo, Crematorium | ||
Usselo, Teesinklanderweg | ||
Rutbeek, Weg naar Bad-Boekelo | ||
Rutbeek, Klein Wicherink | ||
Rutbeek, Rutbeekweg | ||
Rutbeek, Café Het Haasje | ||
Rutbeek, Boerderij van Heek | ||
Haaksbergen, Café Ordelmans | ||
Haaksbergen, Blanckenborgh | ||
Haaksbergen, Confectiefabriek | ||
Haaksbergen, Busstation | ||
Haaksbergen, Café Ten Vaarwerk | ||
Haaksbergen, Scholtenhage | ||
Brammelo, Weerninksteeg | ||
Brammelo, Poort Diaconie | ||
Brammelo, Boerman | ||
Brammelo, Roerink | ||
Neede, Busstation | ||
Neede, Diekmaatschool | ||
Neede, Rozenboom | ||
Eibergen, Hulshof | ||
Eibergen, Transformator | ||
Eibergen, Peppeldijk | ||
Eibergen, De Tol | ||
Eibergen, Garage Grooters | ||
Eibergen, Viersprong | ||
Eibergen, Kievitstraat | ||
Eibergen, Maatman | ||
Hupsel, Ballastput | ||
Hupsel, Café De Keet | ||
Hupsel, Viersprong | ||
Hupsel, Ruiterweg | ||
Groenlo, De Sliem | ||
Groenlo, Coöperatie | ||
Groenlo, Busstation | ||
Groenlo, Coöperatie | ||
Groenlo, Houtzagerij | ||
Groenlo, Wallerbosch | ||
Meddo, Witte Brug | ||
Meddo, Te Lintum | ||
Meddo, Weg naar Meddo | ||
Meddo, Kattenberg | ||
Winterswijk, Kwekerij Gelria | ||
Winterswijk, De Kemphaan | ||
Winterswijk, Streekziekenhuis | ||
Winterswijk, De Kemphaan | ||
Winterswijk, De Harmonie | ||
Winterswijk, De Peperbus | ||
Winterswijk, Flora | ||
Winterswijk, Vredensehof | ||
Winterswijk, Prunusstraat | ||
Winterswijk, Sporthal | ||
Winterswijk, Pelkwijk | ||
Winterswijk, Kloosterstraat | ||
Winterswijk, De Driemarkt | ||
Winterswijk, Busstation/NS |
Geschiedenis
Lijn 21 is als buslijn ontstaan in het najaar van 1937. Na het beëindigen van het reizigersverkeer op de spoorlijnen tussen de Achterhoek en Twente werden door de Gelderse Tramwegen (GTW) busdiensten ingesteld vanuit Winterswijk en Doetinchem naar Enschede. Net als in het spoorwegtijdperk werd Neede het knooppunt van buslijnen. De bus werd destijds gezien als een grote verbetering: sneller, comfortabeler en frequenter. Op beide lijnen werd elk uur gereden. Tot ca. 1980 reed de bus Winterswijk-Enschede met lijnnummer 4 en de bus Doetinchem-Enschede met lijnnummer 3.
In de dienstregeling 1996/1997 werd elk uur het hele traject gereden, met in de spitsuren een halfuurdienst tussen Winterswijk en Neede. In de avonduren werd eveneens elk uur het hele traject gereden en ook elk uur Neede - Winterswijk. Op zaterdag en zondag werd ook elk uur het hele traject gereden en ook elk uur tussen Neede en Groenlo.
Lijn 21 is enkele jaren later omgezet in een sneldienst, de huidige lijn 73. Deze snelbus rijdt niet meer via Neede en heeft minder haltes