Lijn 198 Sliedrecht Ziekenhuis - Groot Ammers B. Fortuynplein
Voormalige buurtbuslijn 198 | |
Vervoerder(s) | ZWN-Groep (1996 - 1999), Connexxion (1999 - ...) |
Regio | Drechtsteden, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden |
Lijnsoort | Buurtbus |
Vereniging | Graafstroom |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 2 juni 1996 t/m ... |
Voorganger(s) | BB, 151 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | 1x/dag |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 198 reed van Sliedrecht via Wijngaarden, Bleskensgraaf, Molenaarsgraaf en Brandwijk, Ottoland, Goudriaan, Nieuwpoort en Gelkenes naar Groot Ammers.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden twee ritten in beide richtingen niet via de Waerthove in Sliedrecht.
- Een aantal ritten begon/eindigde in Brandwijk.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Sliedrecht, Ziekenhuis | ||
Sliedrecht, Waerthove | ||
Sliedrecht, Burgemeester Winklerplein | ||
Sliedrecht, Station | ||
Wijngaarden, Van der Hoevenstraat | ||
Bleskensgraaf, Wervenkampweg | ||
Bleskensgraaf, Dorp | ||
Bleskensgraaf, Bejaardencentrum Graafzicht | ||
Molenaarsgraaf, Dorp | ||
Brandwijk, N.H. Kerk | ||
Brandwijk, Vuilendam | ||
Ottoland, N.H. Kerk | ||
Goudriaan, Café Het Raadhuis | ||
Nieuwpoort, Dam | ||
Gelkenes, Schoonhovense Veer | ||
Groot Ammers, B. Fortuynplein |
Geschiedenis
Met ingang van 2 juni 1996 kreeg de buurtbus tussen Sliedrecht, Brandwijk en Meerkerk een lijnnummer, voor deze lijnen werden de nummers in de 190-serie vrijgehouden. Aldus werd het lijnnummer 198 toebedeeld. Tegelijkertijd werd de route uitgebreid: de lijn tussen Molenaarsgraaf en Groot-Ammers via Ottoland en Goudriaan rijden ter vervanging van lijn 151 (Gorinchem - Alblasserdam), die genoemd traject moest prijsgeven als gevolg van de (zeer) geringe bezetting. De buurtbus bleef wel ongeveer 1x per 2 uur rijden, met extra ritten tijdens de spitsuren.
Vanaf 1 juni 1997 ging de helft van de ritten via Wijngaarden rijden, zodat de frequentie voor dit dorpje verhoogd werd en er zodoende meer reismogelijkheden ontstonden. In de rest van de route en in de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
In de dienstregeling 2000/2001 werd alleen van maandag t/m vrijdag overdag 1x per 2 uur gereden. Het dorpje Wijngaarden werd slechts om de andere rit bediend. In de ochtendspits reed één rit vanaf Brandwijk rechtstreeks naar Groot Ammers en in de andere richting werd dan niet via de Waerthove gereden.