Lijn 158 Lelystad Noorderwagenplein - Amsterdam Amstelstation
Voormalige buslijn 158 | |
Vervoerder(s) | VAD |
Regio's | Zuid-Flevoland, Amsterdam |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 29 mei 1983 t/m 30 mei 1987 |
Voorganger(s) | 157 |
Opvolger(s) | geen |
Frequenties
| |
Spits | reed niet |
Dal | reed niet |
Avond | 1x/uur (zondag, tot 20:35) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 158 reed van Lelystad via Almere, Muiden en Diemen naar Amsterdam.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Lelystad, Noorderwagenplein | ||
Lelystad, Meerkoet | ||
Lelystad, Oostrandbrug | ||
Lelystad, Geulbrug | ||
Lelystad, Gordiaan | ||
Almere-Stad, 't Oor | ||
Muiden, Rijksstraatweg | ||
Diemen, Centrum | ||
Amsterdam, AJAX-Stadion | ||
Amsterdam, Amstelstation |
Geschiedenis
Op 29 mei 1983 werden de ritten op zaterdag en zondag van lijn 157 afgesplitst en overgenomen door de nieuwe lijn 158. Anders dan eerstgenoemde lijn, werd dan niet naar de RAI en station Zuid gereden, maar naar het Amstelstation. Deze nieuwe lijn ging eveneens elk half uur rijden, maar 's avonds werden alleen op zondag enkele ritten gereden.
Met de opening van de nieuwe spoorlijn tussen Amsterdam en Almere werd deze lijn op 31 mei 1987 opgeheven. Tussen Lelystad en Almere konden reizigers voortaan gebruik maken van lijn 154 en in Almere overstappen op de trein. Onder het vrijgekomen lijnnummer ging een nieuwe buslijn 158 rijden tussen Almere-Haven, Amsterdam Zuidoost en Amsterdam Zuid, die wel de hele week reed.