Lijn 130 Den Haag Centraal Station - Delft Tanthof
Voormalige buslijn 130 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio | Haaglanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 29 mei 1983 t/m 1 juni 1985 |
Voorganger(s) | 58 |
Opvolger(s) | 130 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 130 reed van Den Haag via Rijswijk naar Delft.
Route
Halte | ||
Den Haag, Centraal Station | ||
Den Haag, Houtmarkt | ||
Den Haag, Grote Marktstraat | ||
Den Haag, Prinsengracht | ||
Den Haag, Brouwersgracht | ||
Den Haag, Hobbemastraat | ||
Den Haag, Hoefkade | ||
Den Haag, Moerweg | ||
Den Haag, Erasmusweg | ||
Rijswijk, In de Boogaard | ||
Rijswijk, Station | ||
Rijswijk, Völmerlaan | ||
Rijswijk, N.A.M.-weg | ||
Rijswijk, 't Haantje | ||
Delft, Persijnlaan | ||
Delft, Westplantsoen | ||
Delft, Ruys de Beerenbrouckstraat | ||
Delft, Schoolstraat | ||
Delft, Binnenwatersloot | ||
Delft, Station Centrum | ||
Delft, Mercuriusweg | ||
Delft, In de Hoven | ||
Delft, Diepenbrockstraat | ||
Delft, Pijperring | ||
Delft, Buitenhofdreef | ||
Delft, Vrijheidslaan | ||
Delft, Egyptelaan | ||
Delft, Bogotalaan |
Geschiedenis
In verband met de ingebruikname van de ESOfoon werd het oude lijnnummer 58 op 29 mei 1983 gewijzigd naar 130, daar dit systeem binnen een regio geen dubbele lijnnummers kan verwerken.
Op 26 augustus 1984 was de bebouwing van Tanthof zover gevorderd dat de bus één halte verder kon gaan rijden naar de Bogotalaan.
In 1985 was de wijk Tanthof min of meer vol gebouwd. Door Tanthof werd tegelijkertijd ook een busbaan aangelegd. Op 2 juni 1986 konden de beide buslijnen via Buitenhof verder gaan rijden vanaf de Bogotalaan naar het Abtswoudsepark, waar een nieuw eindpunt gecreëerd was.