Lijn 12 Sittard Station - Stein Omphaliusstraat
Buslijn 12 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 12 rijdt vanaf Sittard een grote lus via Geleen, Neerbeek, Beek, Elsloo, Stein en Urmond naar Sittard.
Op maandag t/m zaterdag in de avonduren wordt 1x per uur de gehele route gereden, ook wordt 1x per uur Sittard - Geleen gereden. Aldaar gaat deze lijn weer terug naar Sittard als lijn 11.
Route
Halte | ||
↓ | Sittard, Busstation | |
Sittard, Stadsschouwburg | ||
Sittard, Technische School | ||
Sittard, Geuweg | ||
Sittard, Kleindorp | ||
Sittard, Orbis Medisch Centrum | ||
Geleen, Rijksweg Noord | ||
Geleen, Eindstraat | ||
Geleen, Pastoor Vonckenstraat | ||
Geleen, Dr. Poelslaan | ||
↓ | Geleen, Busstation | |
Geleen, Kummenaedestraat | ||
Geleen, Kluis | ||
Geleen, Boerhaavestraat | ||
Geleen, Jos Klijnenlaan | ||
Geleen, Van Akenstraat / College | ||
Geleen, Van Akenstraat / Europalaan | ||
Geleen, Bejaardencentrum | ||
Geleen, Barbarastraat | ||
Neerbeek, Aldenhofstraat / Neebeekerstraat | ||
Neerbeek, Kerk | ||
Neerbeek, Prins Mauritslaan | ||
Beek, Prins Mauritslaan / Kennedylaan | ||
Beek, Centrum | ||
↓ | Beek, Station | |
Elsloo, Michiel de Ruyterstraat | ||
Elsloo, Centrum | ||
Elsloo, Koolweg | ||
Elsloo, Groenewald | ||
Elsloo, Helmbloem | ||
Stein, Steinderweg | ||
Stein, Nieuwdorp / Kerk | ||
Stein, Omphaliusstraat | ||
Stein, Drossaert Jonker van Kesselstraat | ||
Stein, Heerstraat / Kloesstraat | ||
Stein, Heerstraat Noord | ||
Urmond, Heirstraat / Maurislaan | ||
Urmond, Brug | ||
Urmond, Postkantoor | ||
Berg a/d Maas, Julianastraat / Rozenhof | ||
Berg a/d Maas, Beatrixplein | ||
Berg a/d Maas, Bergerweg / Molenweg | ||
Einighausen Bergerweg | ||
Sittard, Stadion | ||
Sittard, Europaboulevard / Sabic | ||
Sittard, Busstation |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten van reizigers over de nieuwe dienstregeling die op 10 december 2006 ingegaan was, werd de dienstregeling per 24 juni 2007 geheel aangepast. De voormalige lijn 2 werd vernummerd naar 12. De route en dienstregeling bleven ongewijzigd.
Met ingang van 6 januari 2008 werd de route in Stein gewijzigd en ging de lijn tevens via Neerbeek rijden. 's Ochtends wordt later 2x/uur gereden gaat de lijn 's avonds eerder 1x/uur rijden.
Op 14 december 2008 werd de frequentie op de lusroute in de avonden en op zondag verlaagd naar 1x/uur. Verder werd in de avonduren ook 1x/uur van Sittard naar Neerbeek Kerk gereden. Op 1 november 2009 werd het eindpunt van deze ritten verlegd naar de Rotonde Jos Klijnenlaan in Geleen en op 12 december 2010 werden deze ritten verlengd naar de Barbarastraat.
Met ingang van 9 december 2012 werd de frequentie op maandag t/m vrijdag verlaagd naar 1x/uur. Samen met de nieuwe lijn 112 bleef een halfuursdienst gewaarborgd. Deze nieuwe lijn ging echter niet via de dorpskern rijden van Urmond, maar via de nieuwe Chemelot Campus. Als gedeeltelijke vervanging ging een belbus rijden tussen Urmond en Sittard.