Lijn 12 Domburg Gemeentehuis - Kamperland Haven
Voormalige buslijn 12 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio | Zeeuws-Vlaanderen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 21 oktober 1979 t/m 30 mei 1981 |
Voorganger(s) | 16, 18 |
Opvolger(s) | 52 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 12 reed van Domburg via Aagtekerke, Grijpskerke, Middelburg, Veere en Vrouwenpolder naar Kamperland.
Dienstregeling
- In de daluren, de avonduren en op zondag de gehele dag werd van/tot Aagtekerke gereden.
- Tijdens de zomerperiode werd van maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur gereden tussen Middelburg en Vrouwenpolder.
Route
Halte | ||
Domburg, Gemeentehuis | ||
Aagtekerke, Rabobank | ||
Grijpskerke, Grijpskerke | ||
Buttinge, Buttinge | ||
Middelburg, Walcherseweg | ||
Middelburg, Swerfrust | ||
Middelburg, Koestraat | ||
Middelburg, Turfkaai | ||
Middelburg, Station/Loskade | ||
Middelburg, Nassaulaan/Veerseweg | ||
Veere, Kade | ||
Vrouwenpolder, Dorp | ||
Vrouwenpolder, Resto | ||
Kamperland, Haven |
Geschiedenis
Op 21 oktober 1979 ging het lijnennet in Zeeland flink op de schop, waarbij met name de lijnvoering vereenvoudigd werd. De oude buslijnen 16 en 18 werden aan elkaar gekoppeld en kreeg het nieuwe lijnnummer 12. De lijn bleef de gehele week over het hele traject 1x per 2 uur rijden. Wel werden de meeste ritten ingekort tot Aagtekerke en moesten doorgaande reizigers naar Westkapelle overstappen in Domburg.
Op 31 mei 1981 werd ook de Mobilofoon bij de ZWN in gebruik genomen. Dit systeem kan binnen één grote regio echter geen dubbele lijnnummers herkennen. Deze lijn werd daarom vernummerd naar lijn 52. In de route en dienstregeling vonden met deze vernummering geen wijzigingen plaats.