Lijn 126 Den Haag Centraal Station - Rotterdam Marconiplein
Voormalige buslijn 126 | |
Vervoerder(s) | Westnederland, ZWN |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | DAF SB220, Mercedes-Benz O405, Den Oudsten MB200 |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 1x/uur |
Koopavond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 126 reed van Den Haag va Poeldijk, Honselersdijk, Naaldwijk, Westerlee, Maasdijk, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam naar Rotterdam.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Den Haag, Centraal Station | ||
Den Haag, Nieuwe Haven | ||
Den Haag, Amsterdamse Veerkade | ||
Den Haag, Grote Markt | ||
Den Haag, Brouwersgracht | ||
Den Haag, Westeinde Ziekenhuis | ||
Den Haag, Monstersestraat | ||
Den Haag, De La Reyweg | ||
Den Haag, Escamplaan | ||
Den Haag, Tienhovenselaan | ||
Den Haag, Volendamlaan | ||
Den Haag, Castricumplein | ||
Den Haag, Leyenburg Ziekenhuis | ||
Den Haag, Dedemsvaartweg | ||
Den Haag, Dr. H.E. van Gelderlaan | ||
Den Haag, Zichtenburglaan | ||
Den Haag, Lozerlaan | ||
Poeldijk, Irenestraat | ||
Honselersdijk, Molenlaan/Centrum | ||
Naaldwijk, Pijle Tuinen | ||
Naaldwijk, Verdilaan | ||
Naaldwijk, Lage Woerd | ||
Westerlee, Westerlee | ||
Maasdijk, Verkadestraat | ||
Maassluis, Stellingmolen | ||
Maassluis, Station West | ||
Maassluis, Uiverlaan | ||
Maassluis, Mgr. W.M. Bekkerslaan | ||
Maasland, Viaduct | ||
Vlaardingen, Liesveldviaduct | ||
Vlaardingen, Stadsgehoorzaal | ||
Vlaardingen, Station Oost | ||
Schiedam, Cincinnati | ||
Schiedam, Burg. van Haarenlaan | ||
Schiedam, Rubensplein | ||
Schiedam, St. Liduinaplein | ||
Schiedam, Schieland Ziekenhuis | ||
Schiedam, Lange Nieuwstraat | ||
Schiedam, Koemarkt | ||
Schiedam, Emmaplein | ||
Schiedam, Delflandseweg | ||
Schiedam, Station Rotterdam West | ||
Schiedam, Franklinstraat | ||
Schiedam, Buys Ballotsingel | ||
Rotterdam, Suiestraat | ||
Rotterdam, Franselaan | ||
Rotterdam, Marconiplein |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1990/1991 werd op maandag t/m vrijdag in de (brede) spitsuren 4x/uur gereden tussen Den Haag en Naaldwijk, waarvan 2x/uur verder gereden werd naar Rotterdam. In de daluren tussen 9 en 13 uur en op zaterdag overdag werd het hele traject 2x/uur gereden. In de avonduren en op zondag werd 2x/uur gereden tussen Den Haag en Naaldwijk, waarvan 1x/uur verder gereden werd naar Rotterdam.
Met ingang van 25 augustus 1991 werd de kwartierdienst gesplitst in twee halfuurdiensten. De tussenritten op maandag t/m vrijdag tot Naaldwijk gingen voortaan via de Bloemenveilig in Honselersdijk rijden, de doorgaande ritten van/naar Rotterdam bleven via Poeldijk Irenestraat rijden.
In de dienstregeling 1993/1994 werden de tussenritten tot Naaldwijk alleen nog uitgevoerd in de spitsrichting en dan onder het lijnnummer 125. De dienstregeling bleef verder ongewijzigd.