Lijn 122 Den Haag Centraal Station - 's-Gravenzande Vaartplein
Voormalige buslijn 122 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio | Haaglanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 29 mei 1983 t/m 30 mei 1992 |
Voorganger(s) | geen |
Opvolger(s) | 122 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 122 reed van Den Haag via Monster naar 's-Gravenzande.
In combinatie met de lijnen 123 en 124 werd van maandag t/m zaterdag overdag elk kwartier gereden tussen Den Haag en 's-Gravenzande.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Den Haag, Centraal Station | ||
Den Haag, Muzenstraat | ||
Den Haag, Grote Markt | ||
Den Haag, Brouwersgracht | ||
Den Haag, Westeinde Ziekenhuis | ||
Den Haag, Noordwest Buitensingel | ||
Den Haag, Monstersestraat | ||
Den Haag, De la Reyweg | ||
Den Haag, Zuiderparklaan | ||
Den Haag, Leyweg | ||
Den Haag, Leyenburg Ziekenhuis | ||
Den Haag, Kantoor Westnederland | ||
Den Haag, Houttuinen | ||
Den Haag, Burg. Hovylaan | ||
Den Haag, Loosduinse Hoofdstraat | ||
Den Haag, Arnold Spoelplein | ||
Den Haag, Ockenburgstraat | ||
Den Haag, Ockenburg | ||
Den Haag, Madestein | ||
Den Haag, Bloemendaal | ||
Monster, Acaciastraat | ||
's Gravenzande, Vaartplein |
Geschiedenis
Op 29 mei 1983 werd een nieuwe lijn 122 geïntroduceerd tussen Den Haag en 's-Gravenzande ter ondersteuning van lijn 123 en 124, zodat reizigers van maandag t/m zaterdag overdag elk kwartier konden reizen tussen Den Haag en 's-Gravenzande.
Op 31 mei 1992 werd het eindpunt in 's-Gravenzande verlegd naar het Zandeveltplein. Voorts ging de lijn in 's-Gravenzande voortaan een lusroute met de klok mee rijden, met laatstgenoemde halte als facultatief eindpunt waar indien nodig tijd afgewacht kan worden.