Lijn 11 Amsterdam Centraal Station - Leimuiden Garage
Voormalige buslijn 11 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden, Midden-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 1 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 11 reed van Amsterdam via Amstelveen, Bovenkerk, Aalsmeer en Rijssenhout naar Leimuiden.
In de avonduren en op zondagochtend reed lijn 11 slechts tussen Amsterdam en Aalsmeer Hortensialaan.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Nassaukade | ||
Amsterdam, Overtoom | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Koenenkade | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, KLM Hoofdkantoor | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Bovenkerk, Noorddammerlaan | ||
Bovenkerk, Schinkel | ||
Bovenkerk, Kerkweg | ||
Aalsmeer, Aalsmeerderweg | ||
Aalsmeer, Lijnbaan | ||
Aalsmeer, Hortensialaan | ||
Aalsmeer, Aalsmeerderbrug | ||
Rijssenhout, Benschop | ||
Rijssenhout, Bennebroekerweg | ||
Rijssenhout, Husemeier | ||
Burgerveen, Dorp | ||
Leimuiden, Leimuiderdijk/Venneperweg | ||
Leimuiden, Garage |
Geschiedenis
Op 3 juni 1973 fuseerden de NBM en Maarse en Kroon tot het nieuwe Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 1 werd gesplitst in de lijnen 1 en 11. Beide lijnen reden een uurdienst tussen Amsterdam, Aalsmeer en Leimuiden. Slechts in Aalsmeer reden beide lijnen een iets andere route t.o.v. elkaar.
Op een later moment werden de beide lijnen vernummerd naar 171/172.