Lijn 10 Maastricht, Lindenplein - Maasveld
Voormalige buslijn 10 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg (2007-2016) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Maastricht |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro, Volvo 7700 |
Periode | 10 december 2006 t/m 23 juni 2007 |
Opvolger(s) | 3, 5, 51 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 10 reed van Amby via Scharn, station Maastricht, het Centrum, Pottenberg, de Brusselse Poort, het Centrum, Scharn, Randwijck en het AZM naar Maasveld. De tegenrichting werd verzorgd door lijn 9.
In de (vroege) ochtend en in de avonduren werd alleen tussen de halten Centraal Station en Beemdenplein/Maasveld gereden.
Route
Halte | ||
↓ | Maastricht, Lindenplein | |
Maastricht, Ambyerstraat Noord | ||
Maastricht, Severenplein | ||
Maastricht, Gravenstraat | ||
Maastricht, Schovenlaan/Wagenlaan | ||
Maastricht, Schovenlaan/Peutgensweg | ||
Maastricht, Withuisveld | ||
Maastricht, Bergerstraat/Vijverdal | ||
Maastricht, Burgemeester Cortenstraat/Padualaan | ||
Maastricht, Scharn Kerk | ||
Maastricht, Scharnerweg | ||
Maastricht, Koningsplein | ||
Maastricht, Wilhelminasingel | ||
↓ | Maastricht, Centraal Station | |
Maastricht, St. Maartenslaan | ||
Maastricht, Boschstraat/Markt | ||
Maastricht, Lindenkruis/Capucijnenstraat | ||
Maastricht, Cabergerweg | ||
Maastricht, Peter Huijssenslaan | ||
Maastricht, Clavecymbelstraat/Prestantstraat | ||
Maastricht, Clavecymbelstraat/Bazuinstraat | ||
Maastricht, Cantecleerstraat | ||
Maastricht, Ermerikstraat | ||
Maastricht, Terra Nigrastraat | ||
Maastricht, Porseleinstraat | ||
Maastricht, Keurmeestersdreef Oost | ||
Maastricht, Dr. Bakstraat | ||
Maastricht, Via Regia/Brusselse Poort | ||
Maastricht, Via Regia/St. Annadal | ||
Maastricht, Ruttensingel/Asterstraat | ||
Maastricht, Ruttensingel Zuid | ||
Maastricht, Hertogsingel | ||
Maastricht, Calvariestraat | ||
Maastricht, Kommel | ||
Maastricht, Helmstraat | ||
Maastricht, Markt | ||
Maastricht, St. Maartenslaan | ||
↓ | Maastricht, Centraal Station | |
Maastricht, Wilhelminasingel | ||
Maastricht, Scharnerweg | ||
Maastricht, Scharn Kerk | ||
Maastricht, Burgemeester Cortenstraat | ||
Maastricht, Dorpstraat/De Leim | ||
Maastricht, Dorpstraat/Kerk | ||
Maastricht, Burght/Ridder van Heerstraat | ||
↓ | Maastricht, Station Randwyck | |
Maastricht, Forum MECC | ||
↓ | Maastricht, Academisch Ziekenhuis | |
Maastricht, Sorbonnelaan | ||
Maastricht, De Beente | ||
Maastricht, Heugemerstraat/Wardehof | ||
Maastricht, Oude Maasstraat | ||
Maastricht, Balsemienbeemd | ||
↓ | Maastricht, Beemdenplein/Maasveld |
Geschiedenis
Het geheel nieuwe lijnennet, wat in december doorgevoerd werd, leverde een stroom van klachten op. Omdat veel verbindingen ineens niet meer rechtstreeks werden geboden en aansluitingen onderweg slecht waren. Na meerdere tussentijdse aanpassingen bleven de klachten aanhouden, daarop werd de dienstregeling per 24 juni 2007 wederom aangepast.
De route van lijn 10 werd geheel gewijzigd. Onder het lijnnummer 10 ging voortaan een verbinding rijden tussen het Centrum van Maastricht, Eijsden en Visé. Reizigers naar Maasveld konden voortaan gebruik maken van lijn 3 en reizigers naar Amby hadden lijn 5 als alternatief.