Lijn 106 Benschop Gemeentehuis - Gouda Station / Schoonhoven Stationsplein
Voormalige buslijn 106 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio's | Utrecht-West, Midden-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1986 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 106 reed van Benschop via Polsbroek naar Schoonhoven of Vlist, Haastrecht en Gouda.
Van maandag t/m zaterdag overdag werd op beide takken 1x per 2 uur gereden, zodat tussen Polsbroek en Benschop een uurdienst bestond. Op zondag werd altijd naar Gouda gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Benschop, Gemeentehuis | ||
Polsbroekerdam, Café van Vliet | ||
Polsbroek, Dorp | ||
Vlist, Julianaplein | ||
Schoonhoven, Albert Plesmanstraat | ||
Schoonhoven, Stationsplein | ||
Vlist, Vlisterstee | ||
Haastrecht, Dorp | ||
Gouda, Station |
Geschiedenis
Op 1 juni 1986 werd de route van lijn 106 flink aangepast. Tussen Houten en Nieuwegein ging vanaf die datum de nieuwe lijn 109 rijden, tussen Benschop en Nieuwegein waren voortaan de lijnen 104 en 105 het alternatief. Tussen Benschop en Polsbroek bleef lijn 106 elk uur rijden, maar ging vervolgens 1x per 2 uur naar Gouda of Schoonhoven rijden. Op zondag bleef de bus voortaan alleen tussen Benschop en Haastrecht rijden, waar doorgaande reizigers over konden stappen op/van lijn 180.
Vanaf 31 mei 1987 gingen de ritten op zondag weer verder rijden van Haastrecht naar Gouda.
In de dienstregeling 1990/1991 reden inmiddels alle ritten in de middagspits naar Gouda en één jaar reden ook alle ritten op zaterdag inmiddels naar Gouda.
Op een later moment reed lijn 106 alleen nog tussen Gouda, Benschop en Nieuwegein. Het traject van/naar Schoonhoven was vervallen.