Lijn 104 Spijkenisse Metro Centrum - Vlissingen Sluizen
Voormalige buslijn 104 | |
Vervoerder(s) | ZWN (1987 - 1994), ZWN-Groep (1994 - ...) |
Regio's | Voorne-Putten, Noord-Zeeland, Midden-Zeeland |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | Kustlijn |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten B88 |
Periode | 6 november 1987 t/m ... |
Voorganger(s) | 104, 132 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 104 reed van Spijkenisse via Hellevoetsluis, Stellendam, Goedereede, Ouddorp, Ellemeet, Renesse, Haamstede, Burgh, Kamperland, Serooskerke en Middelburg naar Vlissingen.
Dienstregeling
- Van maandag t/m zaterdag werd het hele traject 1x/uur bereden, de dienst in de avonduren eindigde op sommige trajecten al rond 20:30.
- In de spitsrichting werd van/naar station Vlissingen gereden.
- Op zondag werd er eenmaal per uur gereden tussen Spijkenisse en Hellevoetsluis en 1x/2 uur op de rest van het traject. In de zomermaanden werd deze uurdienst verlengd naar Ouddorp.
Route
Route tot Middelburg is niet compleet
Halte | ||
Spijkenisse, Metrostation Centrum | ||
Spijkenisse, Sporthal Den Oert | ||
Spijkenisse, 1e Heulbrugstraat | ||
Geervliet, Geervliet | ||
Heenvliet, Heenvliet | ||
Hellevoetsluis, Kickersbloem | ||
Hellevoetsluis, Mandenmaker | ||
Hellevoetsluis, Kooistee | ||
Hellevoetsluis, Vlotbrug | ||
Hellevoetsluis, Winkelcentrum | ||
Hellevoetsluis, J. Blankenstraat | ||
Hellevoetsluis, Kanaalweg | ||
Hellevoetsluis, Sportlaan | ||
Hellevoetsluis, Provincialeweg/VAB | ||
Hellevoetsluis, Provincialeweg/Smitsweg | ||
Stellendam, Busstation | ||
Goedereede, Provincialeweg | ||
Ouddorp, Station | ||
Ouddorp, Hofdijksweg | ||
Ouddorp, Bernhardweg | ||
Ouddorp, Toppershoedje | ||
Ouddorp, Klepperstee | ||
Ouddorp, De Punt | ||
Brouwersdam, Kabbelaarsbank | ||
Scharendijke, Camping | ||
Ellemeet, Dorp | ||
Renesse, Dorp | ||
Haamstede, Duinoord | ||
Haamstede, Kerk | ||
Burgh, Dorp | ||
Neeltje Jans, Delta Expo | ||
Kamperland, Tunnel N57 | ||
Kamperland, Banjaard | ||
Vrouwenpolder, Strand | ||
Vrouwenpolder, Dorp | ||
Serooskerke, Noordweg | ||
Sint-Laurens, vm. Gemeentehuis | ||
Middelburg, Sandburghlaan | ||
Middelburg, Hof van Tange (Centrum) | ||
Middelburg, Langevieleweg | ||
Middelburg, Poelendaeleweg | ||
Middelburg, Koudekerkseweg | ||
Middelburg, Vijvervreugd | ||
Middelburg, Stromenweg | ||
Middelburg, Abeele | ||
West-Souburg, Brug | ||
Vlissingen, Boot/NS | ||
Vlissingen, Keersluisbrug | ||
Vlissingen, Sporthal | ||
Vlissingen, Pres. Rooseveltlaan | ||
Vlissingen, Bloemenlaan | ||
Vlissingen, Bonedijkstraat | ||
Vlissingen, Ter Reede | ||
Vlissingen, Ziekenhuis Walcheren | ||
Vlissingen, Spuikomweg | ||
Vlissingen, Spuistraat (Centrum) | ||
Vlissingen, Bellamypark | ||
Vlissingen, Zeilmarkt | ||
Vlissingen, Gravestraat | ||
Vlissingen, Van Speykstraat | ||
Vlissingen, Sluizen |
Geschiedenis
Op 6 november 1987 werd de oude lijn 104 onder de noemer "Kustlijn" doorgetrokken van Ouddorp naar Vlissingen. Door middel van deze nieuwe lijn rijdt de gehele week 1x/uur een bus langs de kustplaatsen tussen Spijkenisse en Vlissingen en via de dammen onderweg. Hiermee verdween tevens de speciale pendelbus naar het Werkeiland Neeltje Jans.
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Deze lijn bleef vrijwel ongewijzigd rijden.
Met ingang van de dienstregeling 1995/1996 op 28 mei 1995 werd de frequentie tussen Burgh-Haamstede en Vlissingen verhoogd naar een halfuurdienst. Daarnaast gingen vier ritten in de ochtendspits vanaf Haamstede voortaan naar station Vlissingen rijden en kwamen ook vier ritten vanaf het Station, twee van deze ritten gingen door naar Spijkenisse.
Op een later moment werd het eindpunt in Vlissingen verlegd naar het station. Voor die tijd reden wel ritten in de spitsrichting van naar station Vlissingen.