141.302
bewerkingen
Wijzigingen
Nieuwe pagina aangemaakt met '{{LijnInfo |lijnnr=57 |land=Nederland |land2=Duitsland |vervoerder=Breng |concessie=Arnhem Nijmegen (2013-2022) |lijnsoort=Spitsbus |materieel=Mercedes-Benz C...'
{{VLijnInfoLijnInfo
|lijnnr=57
|land=Nederland
|lijnsoort=Spitsbus
|materieel=[[Mercedes-Benz Citaro|Merdeces-Benz Citaro CNG]]<br>[[MAN Lion's City|MAN Lion's City CNG]]
|periode=12 december 2004 t/m 24 26 januari 2016|voorganger=''geen''|opvolger=[[Lijn 57 Kranenburg Mitte - Nijmegen Centraal Station - Kranenburg Bürgermeisteramt|57]]
|frequentie_spits=1x/uur
|frequentie_spits_vakantie=reed rijdt niet|route=Kranenburg Nijmegen CS - Beek - Wyler - Beek - Nijmegen CSKranenburg
}}
'''Lijn 57''' reed rijdt van Kranenburg Nijmegen via Beek en Wyler en Beek naar NijmegenKranenburg.
=== Dienstregeling ===
*Op maandagen (marktdag) werden worden de haltes Hunnerpark Smetiusstraat tot en met Smetiusstraat Hunnerpark niet aangedaan door deze buslijn; er werd wordt dan extra gestopt bij de haltes Nassausingel en Sint Canisiussingel en Nassausingel.
==== Geldigheid OV-chipkaart ====
De OV-chipkaart was is geldig over de gehele lijn, maar was is niet verplicht op het Duitse grondgebied. Er was is echter wel een prijsverschil (2016):
* In Nederland is het kilometertarief 14,8 cent.
* In Duitsland is het kilometertarief 22,5 cent.
Andersom was is ook het Duitse NRW-tarief (meestal duurder in vergelijking met het chipkaarttarief) geldig op de gehele lijn.
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijRouteRijStation| {{RimgBRimg|0sr0Tar}} | Kranenburg, Kranenburg Mitte}}{{RouteRijNijmegen| {{RimgNijmegen|rsr}} | KranenburgNijmegen, RichtersgutCentraal Station}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Wyler, Grenzweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrlr}} | WylerNijmegen, MühleSmetiusstraat}}{{RouteRijRouteRijPlaats| {{Rimg|rsr}} | Wyler, Altes ZollamtrsBr}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrlr}} | Wyler, Hülsmann}}{{RouteRijNijmegen| {{RimgNijmegen Plein 1944|rsr}} | WylerNijmegen, Landesgrenze}}{{RouteRij| {{Rimg|rsGr|png}} | ''Grens Duitsland - Nederland''Plein 1944}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Beek, Wylerbad}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrlr}} | BeekNijmegen, KoningsholsterBurchtstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Beek, Meidoornstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Beek, Van Randwijckweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Beek, Verbindingsweg}}{{RouteRij| {{BRimg|rrarrlr}} | Nijmegen, TerwindtstraatValkhof}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Nijmegen, Hunnerpark}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Nijmegen, Valkhof}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Nijmegen, Burchtstraat}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsBr}}{{Rimg|rlr}} | Nijmegen|Nijmegen Plein 1944|Nijmegen, Plein 1944}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Nijmegen, SmetiusstraatNassausingel}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Nijmegen, Sint Canisiussingel}}
{{RouteRij| {{BRimg|rarr}} | Nijmegen, Terwindtstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Beek, Verbindingsweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rlrrsr}}| Beek, Van Randwijckweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | NijmegenBeek, Meidoornstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Beek, Koningsholster}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Beek, Wylerbad}}{{RouteRij| {{Rimg|rsGr|png}} | ''Grens Nederland - Duitsland''}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Wyler, Landesgrenze}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Wyler, Hülsmann}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Wyler, Altes Zollamt}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Wyler, Mühle}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Wyler, Grenzweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Kranenburg, Richtersgut}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Kranenburg, NassausingelFeuerwehr}}{{RouteRijStationRouteRij| {{BRimgRimg|raT0rhrr}} | NijmegenKranenburg, Kranenburg Mitte}}{{RouteRij| {{Rimg|Nijmegenrs0}} |NijmegenKranenburg, Centraal StationBürgermeisteramt}}
}}
== Geschiedenis lijn 57 ==
Op [[Dienstregeling concessie Arnhem - Nijmegen 2016|25 januari 2016]] werd de route in Kranenburg gewijzigd, doordat de Große Straße in het centrum van Kranenburg een éénrichtingsweg is geworden. Komend vanaf Wyler moest via de Tiggelstraße en Großen Haag gereden worden, hierdoor werden de haltes Feuerwehr en Bürgermeisteramt aan de route toegevoegd. De laatst genoemde halte werd tevens het nieuwe eindpunt van de lijn.