Lijn 19 Amsterdam, Station Sloterdijk - Station Lelylaan (2008-2011)
Voormalige buslijn 19 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Citaro Geleed |
Periode | 14 december 2008 t/m 31 december 2011 |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur |
Spits (vakantie) | 4x/uur (zomer) |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
(Lijnkleur wordt bij buslijnen nooit getoond)
In 2008 ging lijn 19 vanaf Osdorp rechtstreeks naar Station Lelylaan rijden. Het traject door Nieuw Sloten werd voortaan bediend door de lijnen 63, 95 en 195 (Sternet).
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk | ||
Amsterdam, Barajasweg | ||
Amsterdam, Plesostraat | ||
Amsterdam, Naritaweg | ||
Amsterdam, Seineweg | ||
Amsterdam, Burgemeester De Vlugtlaan | ||
Amsterdam, Plein '40-'45 | ||
Amsterdam, Lodewijk van Deysselstraat | ||
Amsterdam, Slotermeerlaan | ||
Amsterdam, Burgemeester Van Leeuwenlaan | ||
Amsterdam, Confuciusplein | ||
Amsterdam, Dr. H. Colijnstraat | ||
Amsterdam, Troelstralaan | ||
Amsterdam, Willinklaan | ||
Amsterdam, Herman Bonpad | ||
Amsterdam, Oeverpad (HvA) | ||
Amsterdam, Vrijzicht | ||
Amsterdam, Ruimzicht | ||
Amsterdam, Meer en Vaart | ||
Amsterdam, C.K. Eloutstraat | ||
Amsterdam, Piet Wiedijkstraat | ||
Amsterdam, Van Mourik Broekmanstraat | ||
Amsterdam, Hemsterhuisstraat | ||
Amsterdam, Cornelis Lelylaan | ||
Amsterdam, Reinier Engelmanstraat | ||
Amsterdam, Station Lelylaan |
Per 1 januari 2012 werd lijn 19 opgeheven en vervangen door de lijnen 61 en 69.
Historie
Op 10 juli 1960 werd lijn 19 ingesteld tussen de Hoekenes in Osdorp en het Mercatorplein. Hierbij werd lijn 23 vervangen. Later volgde in Osdorp de doortrekking naar de Klaas Katerstraat.
Op 17 oktober 1971 werd de lijn verlengd naar Sloten.
7 oktober 1974 werd door de week overdag een deel van de ritten doorgetrokken van het Mercatorplein naar de Moezelhavenweg.
In 1980 werd een deel van de ritten doorgetrokken van Sloten naar Badhoevedorp. In het voorjaar van 1981 werden de ritten naar de Moezelhaven overgenomen door lijn 42 en de ritten naar Badhoevedorp verlengd naar Schiphol. In het najaar werden de ritten naar Schiphol voortgezet als een aparte lijn 68.
In 1983 werd de lijn ingekort tot Osdorp.
In 1989, bij de komst van tramlijn 13 op de '3 Jannen', werd lijn 19 verlegd naar Sloterdijk in plaats van het Mercatorplein.
In 1991 werd de lijn verlengd van Osdorp naar Slotervaart via Nieuw Sloten.
In 1994 werd de gecombineerde ringlijn 19/64 van Station Sloterdijk naar Station Sloterdijk via Nieuw Sloten geïntroduceerd. Lijn 19 reed de lus tegen de klok in en lijn 64 met de klok mee. De lus begon dus bij Sloterdijk en liep via de Haarlemmerweg, Burgemeester De Vlugtlaan, Burgemeester van Tienhovengracht, Burgemeester van de Pollstraat, Louis Couperusstraat, Burgemeester Cramergracht, Burgemeester Roëllstraat, Confuciusplein, Troelstralaan, Geer Ban, Meer en Vaart, Tussen Meer, Wolbrantskerkweg, Pieter Calandlaan, Louis Davidsstraat, Plesmanlaan, Laan van Vlaanderen, Louwesweg, Johan Huizingalaan, Pieter Calandlaan, Station Lelylaan, Delflandlaan, Derkinderenstraat, Jan Voermanstraat, Jan Tooropstraat, Jan Evertsenstraat, Hoofdweg, Bos en Lommerplein, Einsteinweg en Haarlemmerweg weer naar Station Sloterdijk. Vanaf 1996 werd op de heenweg via Naritaweg en Seineweg gereden.
In 1999 is de lijn geknipt op de Louwesweg (bij het eindpunt van lijn 18). Voortaan heette de westelijke tak (dus via Geuzenveld en Osdorp) lijn 19 en de oostelijke tak (via Slotervaart en Overtoomse Veld) lijn 64. In 2004 verviel het traject via de Burgemeester Fockstraat, de lijn ging voortaan via de Slotermeerlaan naar de Burgemeester Roëllstraat.
Bij de grote wijzigingen in het busnet van 2006 werd lijn 19 vanaf de Laan van Vlaanderen verlegd via de Plesmanlaan, Johan Huizingalaan en Pieter Calandlaan naar Station Lelylaan. In 2008 werd de lijn vanaf de Wolbrantskerkweg via Pieter Calandlaan, Hemsterhuisstraat, Comeniusstraat, Johan Huizingalaan en Pieter Calandlaan verlegd. Het traject door Nieuw Sloten werd voortaan bediend door de lijnen 63, 95 en 195 (Sternet).
Bij de jaarwisseling van 2011/2012 werd lijn 19 opgeheven.