Lijn 3 Nijmegen Centraal Station - Wijchen Randweg Noord
Voormalige buslijn 3 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Regio | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Nijmegen |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1996 t/m 27 mei 2000 |
Voorganger(s) | 3 |
Opvolger(s) | 33 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 3 was een buslijn die vanaf station Nijmegen via de wijk Heyendaal en de Brabantse Poort naar Wijchen-Zuid reed.
Dienstregeling
Lijn 3 reed van maandag tot en met zaterdag overdag tweemaal per uur; 's avonds en op zondag reed de buslijn eenmaal per uur. In de ochtendspits kwam één rit vanuit Bergharen. De eerste rit vanuit Nijmegen reed naar het station in Wijchen in plaats van Randweg Noord. Op zondag had lijn 3 de halte Wijchen, Kraaijenberg 79 als alternatief eindpunt vanwege het niet rijden van lijn 7 tussen Nijmegen en Wijchen Noord. De haltes aan deze alternatieve route zijn niet weergegeven onderstaande routestrip.
Voormalige route
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Stijn Buysstraat | ||
Nijmegen, Dr. J. Berendsstraat | ||
Nijmegen, Archipelstraat | ||
Nijmegen, Groenestraat | ||
Nijmegen, Sint Annamolen | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Nijmegen, Tandheelkundige Kliniek | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Slotemaker de Bruïneweg | ||
Nijmegen, Mollenhutseweg | ||
Nijmegen, Krekelstraat | ||
Nijmegen, Kam. Onnesstraat | ||
Nijmegen, Weg door Jonkerbos | ||
Nijmegen, Grootstalselaan | ||
Nijmegen, Groenschool | ||
Nijmegen, Canisius Wilhelmina Ziekenhuis | ||
Nijmegen, Jan Massinkhal | ||
Nijmegen, Winkelsteeg | ||
Nijmegen, Steve Bikoplein | ||
Nijmegen, Brabantse Poort | ||
Alverna, NUON Station | ||
Alverna, Teersdijk | ||
Alverna, Eromes | ||
Wijchen, Industriepark | ||
Wijchen, Nieuwe Weg | ||
Wijchen, Kasteellaan | ||
↓ | Wijchen, Station NS | |
Wijchen, Evarduskerk | ||
Wijchen, Valendries | ||
Wijchen, Ringlaan | ||
Wijchen, Scholengemeenschap | ||
Wijchen, Kerkeveld | ||
Wijchen, De Ververt | ||
Wijchen, Zuiderpoort | ||
Wijchen, Huissteden | ||
Wijchen, Diepvoorde | ||
Wijchen, Centrum | ||
Wijchen, Aalsburg | ||
Wijchen, Stationslaan | ||
Wijchen, Randweg Noord | ||
Hernen, Café de Toekomst | ||
Hernen, Michelbrink | ||
Bergharen, De Tolbrug | ||
↑ | Bergharen, Dorpstraat |
Geschiedenis
Voorheen reed lijn 3 van Wijchen naar Doornenburg. Op 2 juni 1996 werd lijn 3 herschikt met lijn 33 van Arnhem naar Gendt/Bemmel. Lijn 3 werd ingekort tot Nijmegen - Wijchen en lijn 33 ging van Arnhem doorrijden naar Nijmegen.
Op 30 mei 1999 wijzigde de halte Mariënburg in Hertogplein en werden de haltes Weg door Jonkerbos en Grootstalselaan aan de dienstregeling toegevoegd. De koppeling met lijn 33 werd niet meer vermeld. Het is onbekend of deze ook is vervallen.
Op 28 mei 2000 werd het traject ondergebracht bij lijnnummer 33 en ging de bus vanaf station Nijmegen doorrijden naar Arnhem.