Lijn 20 Eindhoven Station - Stiphout Kerk
Voormalige buslijn 20 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1x per uur |
Dal | 1x per uur |
Avond | 1x per uur |
Zaterdag | 1x per uur |
Zondag | 1x per uur |
Lijn 20 reed van station Eindhoven, via Geldrop, Heeze, Someren, en Asten naar station Helmond en door naar Stiphout.
Tot 1 oktober 1978 reed BBA met lijn 53 van Eindhoven naar Helmond via Geldrop, Heeze, Someren en Asten. Toen is de lijn naar Zuidooster gegaan.
In de 1979/1980 reed lijn 20 vanaf Helmond door naar Stiphout en had de bediening van Stiphout overgenomen van lijn 24 welke zelf voortaan via de route van de voormalige BBA lijn 52 vanaf Helmond naar Eindhoven reed.
Lijn 20 reed op maandag t/m vrijdag in een uurdienst en alleen tussen Eindhoven en Helmond. In Helmond kon men overstappen op een bus naar Stiphout. Lierop werd om en om aangedaan. In de ochtendspits reden extra ritten van Someren naar Eindhoven, de eerste van deze ritten reed niet via Heeze maar reed vanaf Someren naar Asten en via de A67. Ook in de middagspits reed een extra rit. In de middagspits reden extra ritten van Eindhoven naar Someren, de tweede reed niet via Heeze maar via de A67 en Asten. Verder reed er een extra rit van Someren naar Helmond. In de avonduren reed lijn 20 ook een uurdienst van Helmond naar Eindhoven. Richting Helmond zat er drie uur tussen de laatste twee ritten. Op zaterdag en zondag reed lijn 20 altijd 1x per uur op het gehele traject, ook rechtstreeks naar Stiphout. Net als op weekdagen zat er tussen de laatste ritten vanaf Eindhoven 3 uur.
In de 1984/1985 was de bediening van Stiphout inmiddels vervallen en reed lijn 20 nog slechts van Eindhoven naar Helmond. Het is niet bekend wat met de bediening van Stiphout gebeurd is, mogelijk is deze overgenomen door de stadsdienst Helmond.
Voormalige route op 27 mei 1979
Halte | ||
Eindhoven, Station NS | ||
Eindhoven, Vestdijk | ||
Eindhoven, Dela | ||
Eindhoven, Geldropseweg | ||
Eindhoven, DAF 1 | ||
Eindhoven, DAF 2 | ||
Geldrop, DAF 3 | ||
Geldrop, Parallelweg | ||
Geldrop, Eindhovenseweg | ||
↓ | Geldrop, Station | |
Geldrop, Stationsstraat | ||
Geldrop, Heuvel | ||
Geldrop, Bogardeind/Ziekenhuis | ||
Geldrop, Bogardeind/De Beukelaar | ||
Geldrop, Bogardeind / Golden Tulip | ||
Geldrop, Herberg 't Hout | ||
Heeze, Geldropseweg | ||
Heeze, Kapelstraat 56 | ||
Heeze, Kerk | ||
Heeze, Ginderover | ||
Heeze, Somerenseweg | ||
Heeze, Kapellerput/Crematorium | ||
Someren, Vlaamseweg | ||
Someren, Huize 't Witven | ||
Someren, Vaarselstraat/Prov. Weg | ||
Someren, Vaarselstraat/Molen | ||
Someren, Floreffestraat/Kapelletje | ||
Someren, Floreffestraat | ||
Someren, Postelplein | ||
Someren, Ter Hofstadlaan/De Meer | ||
Someren, Ter Hofstadlaan/Meulenstat. | ||
Asten, Sportpark | ||
Asten, Heesakkerweg 35 | ||
Asten, Wilhelminastraat/Missiehuis | ||
Asten, Markt | ||
Asten, Floraplein/Autobusstation | ||
Asten, Markt | ||
Asten, Dijkstraat/Huishoudschool | ||
Asten, Dijkstraat/Manege | ||
Asten, Dijkstraat/Beekstr. | ||
Asten, Sluis 10 | ||
Lierop, Boomen | ||
Lierop, Laan Ten Boomen | ||
Lierop, Stemertseweg/Kapel | ||
Lierop, Hersel | ||
Lierop, SLuis 9 | ||
Lierop, Stipdonk/Vischdijk | ||
Lierop, Keersluis | ||
Helmond, Sluis 8 | ||
Helmond, Kanaaldijk | ||
Helmond, Eikendreef/Trambrugweg | ||
Helmond, Kasteeltrav./Eikendreef | ||
Helmond, Kasteeltrav./Kerkstraat | ||
Helmond, Station NS | ||
Helmond, Kasteeltrav./Kerkstraat | ||
Helmond, Kasteeltrav./Eikendreef | ||
Helmond, Zij-ing Ziekenhuis | ||
Helmond, Pres. Rooseveltlaan | ||
Helmond, Pres. Lorentzlaan | ||
Stiphout, Dorpsstraat | ||
Stiphout, Kerk | ||
Stiphout, Gasthuisstraat |