Lijn 8 Appingedam Wachtkamer - Groningen Wachtkamer
Versie door Een ov fan (overleg | bijdragen) op 12 feb 2024 om 13:04
Voormalige buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | DAM |
Regio | Noord-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | igg. 1969 t/m 22 mei 1971 |
Opvolger(s) | 48 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag |
Dal | 1x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/dag |
Zondag | reed niet |
Lijn 8 reed van Appingedam naar Groningen via Laskwerd, Overschild, Wittewierum, Woltersum, Ten Boer, Garmerwolde en Ruischerbrug.
Dienstregeling
- Er werd van maandag t/m vrijdag in de ochtend één rit naar Groningen gereden, en aan het begin van de middag ook. Aan het eind van de middag was er een rit terug naar Appingedam.
- Op zaterdag werd in beide richtingen ook één rit geboden.
Route
Halte | ||
Appingedam, Wachtkamer DAM | ||
Eemskanaal, Brug | ||
Eemskanaal, Stopplaats | ||
Laskwerd, Afdr. Nieuwe Weg | ||
Stopplaats ter hoogte van Brug 9 | ||
Overschild, Weg links van Overschild | ||
Overschild, Kruispunt | ||
Grauwedijk, Grauweijk | ||
Wittewierum, Driesprong | ||
Woltersum, Dobbestraat | ||
Ten Boer, Wachtkamer | ||
Bovenrijge, Weg Thesinge | ||
Garmerwolde, Wachtkamer | ||
Ruischerbrug, Brug | ||
Hoogebrug, School | ||
Groningen, Wachtkamer DAM |
Geschiedenis
Deze lijn werd vernummerd in lijn 48 nadat de GADO de DAM had overgenomen. Dit gebeurde in 1971.