Lijn 46 Brussel Glibert - Anderlecht Moortebeek
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 46 in België | |
Vervoerder(s) | MIVB |
Entiteit | Brussels Hoofdstedelijk Gewest |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Brussel |
Lijnkleur | 46 |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 14 september 2019 |
Voorganger(s) | 46 |
Frequenties
| |
Spits | 5-10x/uur |
Spits (vakantie) | 7,5x/uur |
Dal | 5-10x/uur |
Dal (vakantie) | 6x/uur |
Avond | 4x/uur |
Zaterdag | 3-6x/uur |
Zondag | 2-5x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 46 rijdt van Glibert via Beurs en Clemenceau naar Anderlecht.
Dienstregeling
- Op werkdagen buiten de vakanties rijdt de helft van het aantal ritten alleen tussen Clemenceau en Moortebeek.
- Op zaterdag wordt tussen 11:00 en 17:30 uur 6x/uur gereden.
- Op zondag wordt tussen 10:30 en 17:00 uur 5x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Brussel, Glibert | ||
Brussel, WTC | ||
Brussel, Nicolay | ||
Brussel, IJzer (Yser) | ||
Brussel, Begijnhof (Béguinage) | ||
Brussel, De Brouckère | ||
Brussel, Beurs (Bourse) | ||
Brussel, Washuis (Buanderie) | ||
Brussel, Anderlechtsepoort (Porte d'Anderlecht) | ||
Brussel, Liverpool | ||
Anderlecht, Clemenceau | ||
Anderlecht, Albert I | ||
Anderlecht, Kuregem (Cureghem) | ||
Anderlecht, Dover (Douvres) | ||
Anderlecht, Verzet (Résistance) | ||
Anderlecht, Sint-Guido (Saint-Guidon) | ||
Anderlecht, Meir | ||
Anderlecht, De Linde | ||
Anderlecht, Joseph Bracops-ziekenhuis (Hôpital Joseph Bracops) | ||
Anderlecht, Scherdemaal (Scherdemael) | ||
Anderlecht, Van Hellemont | ||
Anderlecht, Neerpede | ||
Anderlecht, Sibelius | ||
Anderlecht, Appelboom (Pommier) | ||
Anderlecht, Westland Shopping | ||
Anderlecht, Moortebeek |
Geschiedenis
Op 14 september 2019 werd lijn 46 via Beurs verlengd naar Glibert. De oude eindhalte Anneessens kwam hierdoor voor lijn 46 te vervallen.
Ingaande 29 augustus 2022 werd de frequentie tijdens de daluren tussen Clemenceau en Moortebeek verhoogd van 6x/uur naar 10x/uur. De frequentie tussen Glibert en Clemenceau werd gelijktijdig verlaagd van 6x/uur naar 5x/uur.