Lijn 331 Engelskirchen Bahnhof - Lindlar Frielingsdorf Busbahnhof
Buslijn 331 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | OVAG |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City Mercedes-Benz Citaro |
Rijdt sinds | 11 december 2022 |
Voorganger(s) | 331, 333 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/2 uur (belbus) |
Zaterdagavond | 1x/2 uur (belbus) |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 331 rijdt van Engelskirchen Ortsmitte via Engelskirchen Blumenau, Lindlar Remshagen, Lindlar Klause en Lindlar Eichholz naar Lindlar Ortsmitte.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt tussen circa 5:00 en 7:00 uur en tussen circa 13:00 en 16:00 uur 2x/uur in plaats van 1x/uur gereden.
- Doordeweeks rijden in de ochtendspits drie ritten tussen Frielingsdorf Busbahnhof en Schmidt & Clemens net als vier ritten tussen circa 13:00 en 16:00 uur. Tevens bedient de laatste rit van de dag dit traject.
- Op zaterdag wordt 1x/2 uur als belbus gereden tussen Engelskirchen Bahnhof en Frielingsdorf Busbahnhof.
Route
Halte | ||
Engelskirchen, Bahnhof | ||
Engelskirchen, Leppestraße | ||
Engelskirchen, Blumenau | ||
Engelskirchen, Madonna | ||
Lindlar, Metabolon | ||
Lindlar, Remshagener Straße | ||
Lindlar, Am Weiher | ||
Lindlar, Remshagen | ||
Lindlar, Schreinerweg | ||
Lindlar, Feilenhauerstraße | ||
Lindlar, Gerberstraße Mitte | ||
Lindlar, Stellmacherweg | ||
Lindlar, Schmiedeweg | ||
Lindlar, An der Klause | ||
Lindlar, Neuenfeld | ||
Lindlar, Tankstelle | ||
Lindlar, Frielingsdorf Busbahnhof | ||
Lindlar, Tankstelle | ||
Lindlar, Kuhlbach | ||
Lindlar, Kaiserau | ||
Lindlar, Schmidt & Clemens |
Geschiedenis
Op 11 december 2022 werd de dienstregeling fors gewijzigd. Lijn 331 ging voortaan met een reguliere dienstregeling tussen Engelskirchen Bahnhof en Frielingsdorf Busbahnhof rijden. Om dit te bewerkstelligen werd de route vanaf Klause afgebogen naar Frielingsdorf. Rond de drukste tijden gingen enkele ritten vanaf Frielingsdorf doorrijden naar Schmidt & Clemens. De bediening van Neuremscheid kwam in zijn geheel te vervallen. Door de veranderde route werd de bediening van lijn 333 tussen Engelskirchen en Frielingsdorf deels overgenomen. De verbinding tussen Lindlar, Eichholz, Horpe, Remshagen en Engelskirchen werd overgenomen door lijn 334 die hoofdzakelijk uit scholierenvervoer bestond en de bediening van het Freilichtmuseum werd overgenomen door lijn 333. Op lijn 331 werd doordeweeks standaard een frequentie van 1x/uur aangeboden en tussen 5:00 en 7:00 uur en tussen 13:00 en 16:00 uur zelfs 2x/uur. Op zaterdag werd de gehele dag 1x/2 uur als belbus tussen Engelskirchen Bahnhof en Frielingsdorf Busbahnhof gereden. Nieuw was dat van maandag tot en met zaterdag in de avonduren tot circa 23:00 uur werd doorgereden. Op het industriegebied Klause werden de haltes Schreinerweg, Feilenhauerstraße, Gerberstraße Mitte en Stellmacherweg in de route opgenomen en werd de halte Industriepark Klause hernoemd in Schmiedeweg.