Lijn 979 Hürth Hermülheim - Zülpich Adenauerplatz/Schulzentrum
Buslijn 979 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | REVG |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro Scania Citywide |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/(2) uur |
Dal | 1x/(2) uur |
Avond (werkdagen) | 1x/(2) uur |
Zaterdag | 1x/(2) uur |
Zaterdagavond | 0-1x/2 uur |
Zondag | 0-1x/2 uur |
Zondagavond | 0-1x/2 uur (tot 20:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 979 rijdt van Hürth Hermülheim via Hürth Kendenich, Brühl Heide, Erftstadt Liblar, Erftstadt Lechenich, Erftstadt Erp, Zülpich Weiler in der Ebene en Zülpich Rövenich naae Zülpich Bliesheim.
Dienstregeling
- In de spitsuren wordt 2x/uur gereden tussen Hürth Hermülheim en Lechenich Markt en 1x/uur tussen Lechenich Markt en Zülpich Adenauerplatz. In de ochtendspits zijn er extra ritten vanaf Zülpich en er valt een gat van twee uur in de ochtendspits richting Zülpich. In de daluren en tijdens de doordeweekse avonduren worden de frequentie verlaagd naar 1x/uur en 1x/2 uur respectievelijk. In de middagspits rijden drie toegevoegde ritten verder naar de halte Gladbacher Straße en rond het middaguur buiten de vakanties rijdt één scholierenrit vanaf de halte Gladbacher Straße.
- In de ochtendspits rijdt één scholierenrit van Lechenich Markt via een versnelde route naar Karl-Schiller-Berufskolleg. In de middaguren rijden drie ritten in de omgekeerde richting naar Weiler in der Ebene. Hierbij wordt via Bliesheim en Friesheim gereden.
- Op zaterdag wordt 1x/uur gereden tussen Hürth Hermülheim en Lechenich Markt en 1x/2 uur tussen Lechenich Markt en Zülpich Adenauerplatz. Op zaterdagavond worden ongeveer dezelfde frequenties gehanteerd, alleen rijdt dan maar een enkele rit tussen Lechenich Markt en Zülpich Adenauerplatz.
- Op zondag wordt 1x/2 uur gereden tussen Hürth Hermülheim en de halte Gladbacher Straße gereden. Hierbij wordt een lusroute via Friesheim en Ahrem gereden.
- In de avonduren rijden geen ritten vanuit Zülpich maar starten de ritten te Lechenich Markt.
- De halte Rövenich Ort wordt door enkele scholierenritten doordeweeks bediend.
Route
Halte | ||
Hürth, Hermülheim | ||
Hürth, Fritz-Räcke-Straße | ||
Hürth, Sauerstoffwerk | ||
Hürth, Luxemburger Straße | ||
Hürth, Am Dicken Stein | ||
Brühl, Heide Abzweig | ||
Brühl, Karl-Schiller-Berufskolleg | ||
Brühl, Römerstraße/Arbeitsamt | ||
Brühl, Winterburg | ||
Brühl, Freiheitstraße | ||
Erftstadt, Liblarer See | ||
Erftstadt, Am Giezenbach | ||
Erftstadt, Rosenstraße | ||
Erftstadt, Marienplatz | ||
Erftstadt, Schloss Gracht | ||
Erftstadt, Bahnhofstraße | ||
Erftstadt, Schlunkweg | ||
Erftstadt, Heidebroichstraße | ||
Erftstadt, Am Vogelsang | ||
Erftstadt, Bahnhof | ||
Erftstadt, Am Vogelsang | ||
Erftstadt, Schlunkweg | ||
Erftstadt, Heidebroichstraße | ||
Erftstadt, Theodor-Heuss-Straße | ||
Erftstadt, ErftstadtCenter | ||
Erftstadt, Liblar Kirche | ||
Erftstadt, Frauenthal | ||
Erftstadt, Lechenich P+R | ||
Erftstadt, Kölner Ring | ||
Erftstadt, Bonner Straße | ||
Erftstadt, Lechenich Markt | ||
Erftstadt, Nikolaus-Ehlen-Straße | ||
Erftstadt, Ahrem Ort | ||
Erftstadt, Haus Loosen | ||
Erftstadt, Niederweg | ||
Erftstadt, Friesheim Kirche | ||
Erftstadt, Weiße Burg | ||
Erftstadt, Am Welschbach | ||
Erftstadt, Steinfelder Straße | ||
Erftstadt, Gladbacher Straße | ||
Zülpich, Weiler in der Ebene | ||
Zülpich, Marienholz | ||
Zülpich, Rövenich Ort | ||
Zülpich, Rövenich Abzweig | ||
Zülpich, Abzweig Bahnhof | ||
Zülpich, Friedhof | ||
Zülpich, Frankengraben | ||
Zülpich, Bonner Straße/Zentrum | ||
Zülpich, Adenauerplatz/Schulzentrum |
Geschiedenis
Op 15 december 2019 werd het eindpunt in Zülpich verlegd van de halte Am Silberberg naar de halte Adenauerplatz dat voorheen alleen door enkele scholierenritten werd bediend. In de middagspits werden enkele extra ritten verlengd naar de halte Gladbacher Straße. Tevens werd de halte Adenauerplatz hernoemd in Adenauerplatz/Schulzentrum, de halte Münstertor in Münstertor/Zentrum en de halte Rövenich in Rövenich Ort.
Halte | ||
Zülpich, Weiler in der Ebene | ||
Zülpich, Marienholz | ||
Zülpich, Rövenich Abzweig | ||
Zülpich, Abzweig Bahnhof | ||
Zülpich, Friedhof | ||
Zülpich, Post | ||
Zülpich, Am Silberberg |
Op 12 augustus 2020 werd de halte Münstertor/Zentrum hernoemd in Bonner Straße/Zentrum.
Op 13 december 2020 werd de dienstregeling aangepast. De scholierenritten die in de middag vanaf de Karl-Schiller-Berufskolleg reden gingen niet langer via Bliesheim rijden. Tegelijkertijd gingen de ritten op zaterdagavond die niet verder dan Erftstadt Bahnhof reden doorrijden naar Lechenich en de ritten op zondag werden verlengd van Lechenich naar Erp waarbij een lusroute via Friesheim en Ahrem werd gereden.
Halte | ||
Erftstadt, Frauenthal | ||
Erftstadt, Schloss Buschfeld | ||
Erftstadt, Merowingerstraße | ||
Erftstadt, Linde | ||
Erftstadt, Bliesheim Markt | ||
Erftstadt, Karolingerstraße | ||
Erftstadt, Wirtschaftspark | ||
Erftstadt, An der Patria | ||
Erftstadt, Bonner Straße |
Op 10 augustus 2022 werd aan het begin van de middagspits een nieuwe versterkingsrit van Hermülheim naar de halte Gladbacher Straße aan de dienstregeling toegevoegd. De scholierenritten van en naar het Karl-Schiller-Berufskolleg gingen in Brühl een versnelde route via de halte Winterburg rijden.
Halte | ||
Brühl, Karl-Schiller-Berufskolleg | ||
Brühl, Römerstraße/Arbeitsamt | ||
Brühl, Max-Ernst-Gymnasium | ||
Brühl, Wittelsbacher Straße | ||
Brühl, Grundschule | ||
Brühl, Heider Bergsee | ||
Brühl, Freiheitstraße |