Lijn 23 Amsterdam, Osdorp de Aker - Station Zuid WTC
Voormalige buslijn 23 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam (2006-2011) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Berkhof Jonckheer |
Periode | december 2001 t/m 27 mei 2006 |
Opvolger(s) | 62, 63 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Dal | 6x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2-4x/uur |
Lijn 23 reed van Osdorp De Aker via het Osdorpplein, Haarlemmermeerstation en het Stadionplein naar station Zuid WTC.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Osdorp de Aker | ||
Amsterdam, Baldwinstraat | ||
Amsterdam, Zuidermolenweg | ||
Amsterdam, Jan Rebelstraat | ||
Amsterdam, Baden Powellweg | ||
Amsterdam, Saaftingestraat | ||
Amsterdam, Reimerswaalstraat | ||
Amsterdam, Bullepad | ||
Amsterdam, Geerban | ||
Amsterdam, Ruimzicht | ||
Amsterdam, Meer en Vaart | ||
Amsterdam, C.K. Eloutstraat | ||
Amsterdam, Piet Wiedijkstraat | ||
Amsterdam, V.M. Broekmanstraat | ||
Amsterdam, Hemsterhuisstraat | ||
Amsterdam, Cornelis Lelylaan | ||
Amsterdam, Pieter Calandlaan | ||
Amsterdam, Johan Huizingalaan | ||
Amsterdam, Aletta Jacobslaan | ||
Amsterdam, Otto Heldringhstraat | ||
Amsterdam, Naaldwijkstraat | ||
Amsterdam, Aalsmeerplein | ||
Amsterdam, Hoofddorpplein | ||
Amsterdam, Zeilstraat | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Stadionplein | ||
Amsterdam, IJsbaanpad | ||
Amsterdam, Amstelveenseweg | ||
Amsterdam, VU Medisch Centrum | ||
Amsterdam, De Boelelaan | ||
Amsterdam, Strawinskylaan | ||
Amsterdam, Station Zuid WTC |
Geschiedenis
Lijn 23 kreeg deze route toen tramlijn 1 in december 2001 naar De Aker werd verlengd. Met ingang van 15 september 2002 werd de frequentie in de avonduren na 20.00 verlaagd naar 2x/uur.
Sinds december 2004 reed lijn 23 niet meer rond het Osdorpplein, maar rechtdoor over de Meer en Vaart.
Halte | ||
Amsterdam, Geerban | ||
Amsterdam, Osdorpplein | ||
Amsterdam, Stadsdeelkantoor Osdorp | ||
Amsterdam, Meer en Vaart |
Bij de grote herziening van het busnet op 28 mei 2006 werd de lijn opgeheven, gedeeltelijke vervanging kwam er in de vorm van lijn 62 en lijn 63.