Lijn 40b Liège Guillemins - Visé Hall Omnisports
Versie door Umbusko (overleg | bijdragen) op 4 okt 2021 om 19:28 (Umbusko heeft pagina Lijn 40b Liège Guillemins - Visé Halle Omnisports hernoemd naar Lijn 40b Liège Guillemins - Visé Hall Omnisports)
Voormalige buslijn 40b in België | |
Vervoerder(s) | NMVB (... - 1991), TEC (1991 - 2007) |
Bassin de Mobilité | Liège-Verviers |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 31 december 2007 |
Voorganger(s) | 240 |
Frequenties
| |
Spits | 0-1x/uur |
Dal | 0-1x/uur |
Avond (werkdagen) | reed niet |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zaterdagavond | rijdt niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 40b reed van Liège via Bressoux, Jupille, La Xhavée, Rabosée, Sabaré, Sarolay, Argenteau en Hermalle naar Visé.
Dienstregeling
- Gemiddeld werd van maandag t/m vrijdag 1x per 2 uur in beide richtingen gereden; rondom schooltijden reden enkele aanvullende ritten.
- De aanvullende ritten reden in Visé vaak ook de route in tegengestelde richting en bedienen enkele routevarianten.
Route
Halte | ||
Liège, Gare des Guillemins Quai C | ||
Liège, Terrasses | ||
Liège, Rue des Croisiers | ||
Liège, Place de X-Neujean | ||
Liège, Boulevard Piercot | ||
Liège, Pont de Longdoz | ||
Liège, Place Delcour | ||
Liège, Pont d'Amercœur | ||
Liège, Cornillon | ||
Bressoux, Rue Winston Churchill | ||
Bressoux, Boulangerie Militaire | ||
Bressoux, Pré du Cygne | ||
Bressoux, Grotte du Bouxhay | ||
Bressoux, Delflandre | ||
Jupille, Chapelle Momelette | ||
Jupille, Avenue Prévers | ||
Jupille, Brasserie Piedboeuf | ||
Jupille, Place Demeuse | ||
Jupille, Bonfond | ||
Souverain-Wandre, Rue de la Forêt | ||
La Xhavée, Église | ||
Rabosée, Monument | ||
Rabosée, Quatre Bras | ||
Rabosée, Hoignée Carrefour | ||
Cheratte, Rue Sabaré 63 | ||
Cheratte, Sabaré École | ||
Cheratte, Rue Sabaré 179 | ||
Cheratte, Sabaré Li Tchérati | ||
Cheratte, Terrain de Football | ||
Cheratte, Bois le Duc | ||
Cheratte, Sarolay Église | ||
Argenteau, Gare (Chaussée d'Argenteau) | ||
Argenteau, Pont de l'Autoroute (Chaussée d'Argenteau; zuid) | ||
Argenteau, Pont de l'Autoroute (Chaussée d'Argenteau; noord) | ||
Argenteau, Route de Richelle | ||
Argenteau, Moulin | ||
Hermalle, Monument | ||
Hermalle, Rue Bontemps | ||
Hermalle, Rue Vallée | ||
Hermalle, Prelixhe | ||
Hermalle, Clinique Notre-Dame | ||
Visé, Rue de Jupille 125 | ||
Visé, Porte de Souvré | ||
Visé, Hôtel de Ville | ||
Visé, Église | ||
Visé, Pont (Rive Gauche) | ||
Visé, Rue des Carmes | ||
Visé, Rue des Écoles | ||
Visé, Devant-le-Pont RG | ||
Visé, Rue des Carmes | ||
Visé, Rue des Écoles | ||
Visé, Devant-le-Pont RG | ||
Visé, Gare | ||
Visé, Rue des Acacias | ||
Visé, Garage T.C.M. | ||
Visé, Place des Déportés | ||
Visé, Insitut du Sacre-Coeur | ||
Visé, Gendarmerie | ||
Visé, Hall Omnisports (Polyclinique) |
Geschiedenis
In 1958 reed de NMBS al een lijn 40a tussen Liège en Visé, die zowel via Wandre als via Rabosée en Sarolay reed. In 1977 werd deze lijn overgenomen door de NMVB. Bij de opsplitsing van de NMVB in 1991 ging de lijn over naar de TEC. Op een onbekend moment, maar in ieder geval na 1966, werd de route via Rabosée en Sarolay hernummerd in lijn 40b, terwijl de route via Wandre onder het lijnnummer 40a bleef rijden.
Op 1 januari 2008 werd deze lijn vernummerd naar lijn 240
Categorieën:
- Voormalige Buitenlandse lijn 40
- Voormalige Buitenlandse buslijnen
- Bassin de Mobilité Liège-Verviers (voormalige lijnen)
- Voormalige lijn in België
- Plaats Liège
- Station Liège-Guillemins
- Station Liège-Cornillon
- Plaats Bressoux
- Station Bressoux
- Plaats Jupille-sur-Meuse
- Station Jupille
- Plaats Argenteau
- Station Argenteau
- Station Pont d'Argenteau
- Plaats Visé
- Station Visé