Lijn 83 Sint-Agatha-Berchem Station - Brussel Heizel
Voormalige buslijn 83 in België | |
Vervoerder(s) | MIVB |
Entiteit | Brussels Hoofdstedelijk Gewest |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Brussel |
Materieel | Onbekend |
Periode | 4 november 2019 t/m 31 augustus 2021 |
Voorganger(s) | 53, 84, 88 |
Opvolger(s) | 83 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Spits (vakantie) | 5x/uur |
Dal | 5x/uur |
Dal (vakantie) | 4x/uur |
Avond (werkdagen) | 3-5x/uur |
Zaterdag | 3-5x/uur |
Zaterdagavond | 3-5x/uur |
Zondag | 3x/uur |
Zondagavond | 3x/uur |
Lijn 83 reed van Station Sint-Agatha-Berchem via Ganshoren en Jette naar de Heizel.
Dienstregeling
- Op werkdagen werd na 21:00 uur 3x/uur gereden.
- Op zaterdag werd tussen 11:30 en 20:30 uur 5x/uur gereden. Buiten deze tijden werd 3x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Sint-Agatha-Berchem, Station | ||
Sint-Agatha-Berchem, Eilandenhout (Bois des Îles) | ||
Ganshoren, Basilix | ||
Ganshoren, Pampoel | ||
Ganshoren, Beeckmans | ||
Ganshoren, Sorensen | ||
Ganshoren, Nereus | ||
Ganshoren, Eeuwfeestsquare (Square du Centenaire) | ||
Jette, Le Roux | ||
Jette, Eugène Toussaint | ||
Jette, Reniers | ||
Jette, Bonaventure | ||
Jette, Crocq | ||
Brussel, Brugmann-ziekenhuis (Hôpital Bruggmann) | ||
Jette, Crocq | ||
Jette, Kinderziekenhuis (Hôpital des Enfants) | ||
Jette, Stiénon | ||
Jette, Pattijn | ||
Jette, Tircher | ||
Brussel, Palfijn | ||
Brussel, Amethist (Améthyste) | ||
Brussel, Koning Boudewijn (Roi Baudouin) | ||
Brussel, Heizel (Heysel) |
Geschiedenis
Op 4 november 2019 werd lijn 83 geïntroduceerd. Het traject tussen Berchem Station en Bonaventure werd (in licht gewijzigde vorm) overgenomen van lijn 84, de verbinding tussen Bonaventure en Croq werd overgenomen van lijn 53 en het traject tussen Croq en Heizel werd overgenomen van lijn 88.
Op 1 september 2021 werd lijn 83 verlengd van Heizel naar Mariëndaal.