Lijn 18 Groningen, Eikenlaan- Antaresstraat
Voormalige buslijn 18 | |
Vervoerder(s) | Gemeentelijk Vervoerbedrijf Groningen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Groningen |
Materieel | CSA |
Periode | 18 april 1982 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 4x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 4x/uur |
Lijn 18 reed van de wijk Paddepoel via Vinkhuizen, Kostverloren, Schildersbuurt, de Grote Markt, Oosterpoortbuurt, Coendersborg, De Wijert, Corpus den Hoorn, Grunobuurt, Zeeheldenbuurt, de Grote Markt, Oosterparkwijk, Korrewegwijk, De Hoogte en Selwerd naar Paddepoel.
Dienstregeling
- Deze lijn reed alleen in deze richting, de tegenrichting werd gereden als lijn 8.
- Van maandag t/m zondag werd 4x per uur gereden, op de vroege zaterdag en zondagochtend was de frequentie iets lager.
Route
Halte | ||
Groningen, Eikenlaan | ||
Groningen, Elzenlaan | ||
Groningen, Kastanjelaan | ||
Groningen, Noorderstation | ||
Groningen, Bedumerweg/Busstation | ||
Groningen, Bedumerweg/Floresstraat | ||
Groningen, Madoerastraat | ||
Groningen, Floresplein | ||
Groningen, Wielewaalplein | ||
Groningen, Klaprooslaan | ||
Groningen, Linnaeusplein | ||
Groningen, Dirk Huizingastraat | ||
Groningen, Oostersingeldwarsstraat | ||
Groningen, Damsterdiep | ||
Groningen, Oostersingel/AZG | ||
Groningen, Grote Markt | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Eeldersingel/Paterswoldesweg | ||
Groningen, Verzetstrijderslaan | ||
Groningen, Concourslaan/Stadspark | ||
Groningen, Leonard Springerlaan/Martinihal | ||
Groningen, Laan van de Vrede | ||
Groningen, Overwinningsplein | ||
Groningen, Hippocrateslaan | ||
Groningen, Laan Corpus den Hoorn | ||
Groningen, Boerhaavelaan | ||
Groningen, RKZ Polikliniek | ||
Groningen, Rooms Katholiek Ziekenhuis Hoofdingang | ||
Groningen, Veenweg | ||
Groningen, Sportlaan | ||
Groningen, Vestdijklaan | ||
Groningen, Marcellus Emantslaan | ||
Groningen, Diakonessenhuis | ||
Groningen, Verlengde Hereweg | ||
Groningen, Troelstralaan | ||
Groningen, Groen van Prinkstererlaan | ||
Groningen, Nolenslaan | ||
Groningen, de Savornin Lohmanlaan | ||
Groningen, Helperbrink | ||
Groningen, Wagnersingel/Bachkade | ||
Groningen, Haydnlaan | ||
Groningen, Waterloolaan | ||
Groningen, Esperantostraat | ||
Groningen, Frederikstraat | ||
Groningen, Oliemulderstraat | ||
Groningen, Veemarkt | ||
Groningen, Trompsingel | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Grote Markt | ||
Groningen, A-Kerkhof | ||
Groningen, Westerhaven | ||
Groningen, Westersingel | ||
Groningen, Herman Coll}eniusstraat | ||
Groningen, Kraneweg/Friesestraatweg | ||
Groningen, J.J. van Goyenstraat | ||
Groningen, Goudlaan | ||
Groningen, Diamantlaan | ||
Groningen, Basaltstraat | ||
Groningen, Boraxlaan | ||
Groningen, Pyrietlaan | ||
Groningen, Barnsteenlaan | ||
Groningen, Edelsteenlaan | ||
Groningen, Goudlaan | ||
Groningen, Siersteenlaan | ||
Groningen, Regulesstraat | ||
Groningen, Antaresstraat |
Geschiedenis
In de GVBG Dienstregeling 1982 werd na tijden van plannen eindelijk PLAN 8 geïntroduceerd. Deze nieuwe lijn ging alle wijken verbinden met de drie ziekenhuizen in Groningen. Deze lijn werd als een soort 8 gereden vandaar de naam. Samen met lijn 8 die in de tegenrichting reed werd deze lijn gereden om verwarring te voorkomen bij de passagiers.