Lijn 42 Wageningen Busstation - Elst Station
Voormalige buslijn 42 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Regio's | Arnhem Nijmegen, Veluwe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1984 t/m 26 mei 1990 |
Voorganger(s) | 42 |
Opvolger(s) | 35, 36 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 42 is een voormalige streekbus van Wageningen naar Elst.
Route
Halte | ||
Wageningen, Busstation | ||
Wageningen, Arboretumlaan | ||
Wageningen, Diedenweg | ||
Wageningen, Ziekenhuis | ||
Renkum, Oranjelaan | ||
Renkum, Grotelaan | ||
Renkum, Campman | ||
Renkum, Nieuweweg | ||
Renkum, Europalaan | ||
Renkum, Melkdam | ||
Renkum, Groeneweg | ||
Renkum, Heidestein | ||
Heteren, Achterstraat | ||
Heteren, Flessestraat | ||
Heteren, Beemdhof | ||
Heteren, Café Janssen | ||
Heteren, Veerhuis | ||
Heteren, Smederij Bouwman | ||
Heteren, Wildhoeve | ||
Heteren, Iris | ||
Driel, De Aanval | ||
Driel, Lindeboom | ||
Driel, Bouwing | ||
Driel, Oldenhofselaan | ||
Driel, Driesprong | ||
Driel, Dorpsstraat | ||
Driel, Sportveld | ||
Driel, Conservenfabriek | ||
Driel, Vlot | ||
Elst, Kleine Distelheuvel | ||
Elst, Korte Helster | ||
Elst, Brahmstraat | ||
Elst, Grote Molenstraat | ||
Elst, Station N.S. |
Geschiedenis
Lijn 42 is ontstaan op 3 juni 1984; daarvoor reed lijn 42 alleen tussen Andelst en Wageningen. De buslijn reed doordeweeks overdag eenmaal per twee uur. De voorlaatste rit uit Elst en de laatste rit uit Wageningen eindigden in Heteren. De eerste rit vertrok vanuit Heteren naar Wageningen.
In de dienstregeling 1985/1986 reed de laatste rit vanuit Wageningen door naar Elst. In de dienstregeling 1987/1988 werd dit weer teruggedraaid. Tevens werd een middagrit vanuit Wageningen ingekort tot Heteren. Hierdoor werd een rit van Elst naar Wageningen eveneens ingekort tot Heteren - Wageningen en verviel de voorlaatste rit van Elst tot Heteren.
Vanaf 28 mei 1989 werd nog maar beperkt gereden tussen Elst en Heteren, slechts tweemaal in het dal en eenmaal in de middagspits.
Op 27 mei 1990 werd lijn 42 opgeheven. Het traject Heteren - Wageningen ging van Zuidooster over naar GSM en werd voortaan bediend door lijn 35. Deze lijn nam tevens de bediening van het traject Arnhem - Andelst over van lijn 41. Tussen Elst en Heteren reed voortaan lijn 36.