Lijn 76 Arnhem Centraal Station - Heteren Bretagnesingel
Buslijn 76 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Integro |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 76 is een buslijn tussen station Arnhem, Driel en Heteren.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Rijnstraat | ||
Arnhem, de Praets | ||
Arnhem, Fonteinkruidstraat | ||
Elden, Elderhof | ||
Elden, Steenfabriek | ||
Elden, Koeweide | ||
Elden, Spoorbrug | ||
Driel, Vogelenzang | ||
Driel, Drielse Veer | ||
Driel, Baltussenweg | ||
Driel, Driesprong | ||
Driel, Kerkstraat | ||
Driel, De Meikers | ||
Driel, Broeksingel | ||
Heteren, Polderstraat / PvMG | ||
Heteren, Nachtegaalstraat | ||
Heteren, Schaapsakker | ||
Heteren, Julianaweg | ||
Heteren, Akeleistraat | ||
Heteren, Onze Lieve Vrouwenstraat | ||
Heteren, Randwijkse Waarden | ||
Heteren, Beemdhof |
Geschiedenis lijn 76
Lijn 76 is in 4 juli 2004 ontstaan als spitslijn om een snelle verbinding tussen Arnhem enerzijds en Driel en Heteren anderzijds te geven. De reguliere buslijn (lijn 6) op dit traject ging vanaf deze datum een ommetje via de nieuwbouwwijk Schuytgraaf maken, wat voor veel extra reistijd zorgde.
Lijn 76 reed destijds in de middagspits alleen nog maar van en naar Driel. Bovendien werd in Heteren nog niet naar het industrieterrein gereden. Dit zou de de bus wel gaan doen vanaf 9 december 2007. Op Wijzigingen concessie Arnhem - Nijmegen 2010 werd de route over het Heterense industrieterrein uitgebreid en werd de exploitatie overgenomen door Breng.
Op 12 december 2010 ging lijn 76 de hele week door rijden. Deze ritten werden overgenomen van lijn 6. De route tussen Arnhem en Heteren die lijn 76 altijd reed - helemaal via de Drielse Rijndijk - kwam te vervallen. Voortaan verliet de bus de dijk bij Driel en ging via het dorp en de N837 naar Heteren. Hier werd langs het industrieterrein op naar het dorp zelf gereden waar het eindpunt voortaan bij de halte Beemdhof kwam te liggen.