Lijn 48 Utrecht Centraal Station - Schiphol Centrum
Voormalige buslijn 48 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Midden-Utrecht, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m 25 mei 1974 |
Voorganger(s) | 18 |
Opvolger(s) | 48 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 48 reed van Utrecht via de A2 en Amstelveen naar Schiphol.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Utrecht, Centraal Station | ||
Ouderkerk aan de Amstel, Raadhuis | ||
Amstelveen, Keizer Karelweg/Plein 1960 | ||
Amstelveen, KLM Hoofdkantoor | ||
Schiphol, Oost | ||
Schiphol, Centrum |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 3 juni 1973 toen de NBM en Maarse & Kroon fuseerden tot Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 18 werd vernummerd naar lijn 48. Het vrijgekomen lijnnummer 18 werd vervolgens toegekend aan de nachtbus tussen Amsterdam, Uithoorn en Aalsmeer.
Op 26 mei 1974 werd de route alweer aangepast. Na Amstelveen werd vanaf die datum voortaan niet meer naar Schiphol gereden, maar naar het Haarlemmermeerstation in Amsterdam-Zuid. Doorgaande reizigers naar Schiphol konden bij het Plein 1960 voortaan overstappen. De dienstregeling bleef (vrijwel) ongewijzigd gehandhaafd.