Lijn E86 Jambes Place de la Wallonie - Nismes Eglise
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Snelbuslijn E86 in België | |
Vervoerder(s) | (Latour i.o.v.) TEC |
Bassin de Mobilité | Namur |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | |
Materieel | Irisbus Crossway |
Rijdt sinds | 1 oktober 2020 |
Voorganger(s) | 56 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | rijdt niet |
Avond (weekend) | 1x/zondagavond |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn E86 rijdt van Jambes via Namur, Salzinnes, Malonne, Floreffe, Fosses-la-Ville, Mettet, Florennes, Philippeville, Mariembourg, Couvin en Petigny naar Nismes.
Dienstregeling
- Tussen Namur en Jambes wordt alleen in de (brede) spitsuren gereden.
- Tussen Jambes en Floreffe is geen lokaal verkeer toegestaan, richting Nismes mag alleen ingestapt worden en richting Namur mag alleen uitgestapt worden.
- Op zondag wordt één rit van Namur naar Nismes gereden, twee ritten ritten van Couvin naar Namur en één rit van Florennes naar Namur gereden.
- Van maandag t/m vrijdag en op de zondagse rit naar Namur worden diverse versterkingsbussen ingelegd.
Route
Halte | ||
Jambes, Place de la Wallonie | ||
Jambes, Avenue Bovesse | ||
Jambes, Piscine | ||
Jambes, Place Joséphine-Charlotte | ||
Namur, Square Arthur Masson | ||
Namur, Rue du Premier Lanciers | ||
↓ | Namur, Gare (Boulevard Mélot) | |
↑ | Namur, Pl. de la Station - Coupole | |
Salzinnes, P+R Namur Expo | ||
Salzinnes, Val-Saint-Georges | ||
Malonne, Port | ||
Floreffe, Séminaire | ||
Fosses-la-Ville, Quatre bras | ||
Mettet, Place | ||
Florennes, Place de la Chapelle | ||
Philippeville, Centre | ||
Mariembourg, Chez l'Fagne | ||
Couvin, Gare SNCB | ||
Petigny, Village | ||
Nismes, Eglise |
Geschiedenis
Op 1 oktober 2020 werd het net van snelbussen van de TEC fors aangepast; alle bestaande formules werden geïntegreerd onder de noemer 'Express'. De bestaande lijn 56 werd op genoemde datum vernummerd naar lijn E86. De route en dienstregeling bleven met deze vernummering verder ongewijzigd.