Lijn 196 Schiphol Noord P40 - Hoofddorp Spaarne Ziekenhuis
Voormalige buslijn 196 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden (2008-2017) |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Periode | 14 december 2008 t/m 10 december 2011 |
Voorganger(s) | 196 |
Opvolger(s) | 169 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 196 reed van Schiphol-Noord via ~Centrum, ~Zuid en De Hoek naar Hoofddorp.
Dienstregeling
- Op zaterdag overdag reed de helft van het aantal ritten alleen tussen station Hoofddorp en het Spaarne Ziekenhuis.
- Richting Hoofddorp begonnen de ritten bij P40, komende vanaf Hoofddorp reden de ritten vanaf P30 verder als een andere willekeurige lijn.
Route
Halte | ||
↓ | Schiphol-Noord, P40 | |
Schiphol-Centrum, Sleepterrein | ||
↓ | Schiphol-Centrum, Plaza/NS | |
Schiphol-Centrum, Skyport | ||
Schiphol-Centrum, Havenmeesterweg | ||
Schiphol-Centrum, P12/Vrachtgebouw | ||
Schiphol-Centrum, Schipholgebouw | ||
Schiphol-Zuid, Uiverweg | ||
Schiphol-Zuid, Toekanweg | ||
Schiphol-Zuid, Valkweg | ||
Schiphol-Zuid, P30 | ||
Rozenburg, Kruisweg | ||
De Hoek, Kromhout | ||
De Hoek, Rijnlanderweg | ||
Hoofddorp, Siriusdreef | ||
Hoofddorp, Wegalaan | ||
Hoofddorp, Station | ||
Hoofddorp, Nieuweweg | ||
Hoofddorp, Burgemeester van Stamplein | ||
Hoofddorp, Graan voor Visch | ||
Hoofddorp, Joke Smitstraat | ||
Hoofddorp, Toolenburg Oost | ||
Hoofddorp, Aletta Jacobsdreef | ||
Hoofddorp, Rustenburgpark | ||
Hoofddorp, Breeburgsingel | ||
Hoofddorp, Liesbos | ||
Hoofddorp, Winkelcentrum 't Paradijs | ||
Hoofddorp, Corversbos | ||
Hoofddorp, Spaarne Ziekenhuis |
Geschiedenis
Vanaf 14 december 2008 werd de bestaande lijn 196 ingekort tot van het Zuideinde tot Schiphol-Noord. Reizigers voor het traject van/naar Schiphol-Oost konden voortaan gebruik maken van de nieuwe lijn 193, die hier bovendien veel vaker naar toe ging rijden tijdens de spitsuren (tot wel 14x/uur). Op het overgebleven traject tussen Schiphol-Noord en Hoofddorp bleven de dienstregeling en route vrijwel intact.
Op 11 december 2011 werd de stadsdienst van Hoofddorp geherstructureerd. De nieuwe lijn 169 nam het traject binnen Hoofddorp over van lijn 196. Reizigers voor Schiphol konden bij station Hoofddorp overstappen op de trein, of gebruik maken van de lijnen 300/310. De frequentie bleef van maandag t/m zaterdag overdag binnen Hoofddorp gehandhaafd op een kwartierdienst en een halfuursdienst op de overige tijdstippen.