Lijn 108 Bergen op Zoom Station - Sint-Annaland Dorpsweg (2015)
Voormalige buslijn 108 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessies | Noord-Zeeland, Zeeland (2015-2024) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City T, Volvo 8700 |
Periode | ... t/m 28 februari 2015 |
Opvolger(s) | 107, 108 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (ri. Bergen op Zoom) |
Zaterdag | 1x/uur (ri. Bergen op Zoom) |
Zondag | 1x/2 uur (ri. Bergen op Zoom) |
Lijn 108 reed van Bergen op Zoom, via Halsteren, Tholen, Poortvliet, Scherpenisse en Sint-Maartensdijk naar Sint-Annaland.
In de spitsuren reed de bus na Sint-Annaland verder naar Stavenisse, een enkele dalrit rijdt tot Tholen. In de avonduren werd er een andere route gereden: Niet via Halsteren Dorpsstraat, maar via Oud-Vossemeer. In de avonduren en het weekend reed de bus alleen van Stavenisse naar Bergen op Zoom. In combinatie met lijn 107 werd dan een volledige ringlijn over het eiland gereden.
Route
Halte | ||
Bergen op Zoom, Station | ||
Bergen op Zoom, Asselbergsstraat | ||
Bergen op Zoom, Ravelijn | ||
Bergen op Zoom, Noordsingel | ||
Bergen op Zoom, Burgemeester Stulemeijerlaan | ||
Bergen op Zoom, Halsterseweg | ||
Bergen op Zoom, Burgerhout | ||
Halsteren, Nieuwe Molenweg | ||
Halsteren, Dorpsstraat | ||
Halsteren, Jannelandseweg | ||
Halsteren, Tholenseweg | ||
Halsteren, Slikkenburg | ||
Tholen, Deltaweg | ||
Tholen, Grindweg | ||
Tholen, Hertenkamp | ||
Tholen, Stenenkruisweg | ||
Tholen, Grindweg | ||
Tholen, Deltaweg | ||
Oud-Vossemeer, Leguitseweg | ||
Oud-Vossemeer, Oud Vossemeersedijk | ||
Poortvliet, Zuidplantsoen | ||
Scherpenisse, Spuidamstraat | ||
Sint-Maartensdijk, Nijverheidsweg | ||
Sint-Maartensdijk, Provincialeweg | ||
Sint-Annaland, Tweede Dijk | ||
Sint-Annaland, Dorpsweg | ||
Stavenisse, Tolweg | ||
Stavenisse, Poststraat |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de BBA.
In de dienstregeling 1999/2000 werd van maandag t/m vrijdag overdag een basisuurdienst gereden; tijdens de vakantieperioden werd in de daluren echter 1x per 2 uur gereden. Op zaterdag werd slechts 1x per 2 uur gereden en in de avonduren en op zondag reed deze lijn vanaf Sint-Maartensdijk via Stavenisse naar Sint-Annaland, dit met een frequentie van 1x per 2 uur.
Geschiedenis volgt t.z.t.
Door alle onduidelijkheden omtrent de aanbesteding van de nieuwe concessie Zeeland (2015-2024) bleef de huidige dienstregeling langer van kracht. Op 1 maart 2015 ging de nieuwe dienstregeling alsnog van start. De dienstregeling van deze lijn werd flink aangepakt. Het eindpunt op Tholen werd verlegd van Sint-Annaland naar Sint-Maartensdijk en een groot aantal ritten werd standaard gekoppeld aan lijn 107. Van maandag t/m vrijdag werd de frequentie van Sint-Maartensdijk naar Bergen op Zoom verhoogd naar 2x/uur en op zondag werd de frequentie verhoogd naar 1x/uur.