Lijn 17 Ringlijn Roermond, Munsterplein - De Kemp
Voormalige buslijn 17 | |
Vervoerder(s) | VSL (1984 - 1994), Hermes (1994 - ...) |
Regio | Midden-Limburg |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Roermond |
Materieel | Hainje CSA, VDL Kusters Parade |
Periode | 1 oktober 1984 t/m ... |
Voorganger(s) | geen |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 17 reed van het Centrum een grote lusroute via station Roermond, De Kemp, Donderberg en het Ziekenhuis.
Dienstregeling
- De route tegengestelde richting werd gereden als lijn 16.
Route
Halte | ||
Roermond, Munsterplein | ||
Roermond, Cult. Centrum De Oranjerie | ||
↓ | Roermond, Busstation/NS | |
Roermond, Mgr. Driessenstraat/Ziekenhuis | ||
Roermond, Nassaustraat | ||
Roermond, Hendriklaan | ||
Roermond, Prins Bernhardstraat | ||
70px | Roermond, Kapellerlaan/Lief-Vrouweveld | |
Roermond, Kapellerlaan/Kerk | ||
Roermond, Heinsbergerweg | ||
Roermond, Sint Wirosingel | ||
Roermond, Sint Wirosingel/Keulsebaan | ||
Roermond, Van Riebeeckstraat | ||
Roermond, Tjarda van Starkenborghstraat | ||
Roermond, Mozartstraat/Diepenbrockstraat | ||
Roermond, Mozartstraat 53 | ||
Roermond, Beethovenstraat | ||
Roermond, Donderbergstraat | ||
Roermond, Kasteel Hornstraat | ||
Roermond, Kasteel Hillenraedtstraat 19 | ||
Roermond, Kasteel Hillenraedtstraat/MTS | ||
Roermond, Bredeweg/Nassaustraat | ||
Roermond, Oranjelaan/Ziekenhuis | ||
↓ | Roermond, Busstation/NS | |
Roermond, Veldstraat | ||
Roermond, Munsterplein |
Geschiedenis
Op 1 oktober 1984 werd een nieuwe stadslijn geïntroduceerd die in de tegengestelde richting van lijn 16 eveneens een grote lusroute door de oostelijke wijken ging rijden en ook het Centrum ging bedienen. Net als lijn 16 ging deze nieuwe lijn ook van maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur rijden.
Vanaf 2 juni 1991 ging de lijn ook op zondag 1x/uur rijden tussen +- 10:00 en 20:30.
In de dienstregeling 1997/1998 begon de lijn op het busstation en reed naar Munsterplein. In deze dienstregeling werd de gehele week 1x per uur gereden tussen circa 07:30 en 19:30, op koopavonden reden nog twee latere ritten rond 20:30 en 21:30.