Lijn 501 Siegburg Bahnhof - Niederkassel Lülsdorf Nord
Voormalige buslijn 501 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | RSVG, KVB |
Concessie | VRS |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 27 augustus 2019 |
Opvolger(s) | 501, SB55 |
Frequenties
| |
Spits | 3-6x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-3x/uur |
Avond (weekend) | 1-2x/uur |
Nacht | 0-1x/uur (vr-za) |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 501 reed van Siegburg via Troisdorf, Oberlar, Sieglar, Eschmar, Bergheim, Mondorf, Rheidt, Niederkassel en Ranzel naar Lülsdorf.
Dienstregeling
- Doordeweeks overdag werd 3x/uur de gehele route gereden. In de ochtendspits werd 3x/uur extra gereden van Rheidt naar Siegburg en van Lülsdorf Kirche/Sieglar RSVG richting Lülsdorf Nord. In de middagspits werd 3x/uur extra gereden van Lülsdorf Nord naar Lülsdorf Kirche.
- De halte Lülsdorf Schulzentrum werd alleen doordeweeks overdag bediend.
- Op zaterdag werd de gehele route 2x/uur gereden. Tussen Lülsdorf Kirche en Lülsdorf Nord werd de frequentie overdag verhoogd naar 4x/uur.
- In de avonduren werd 2x/uur gereden van Siegburg naar Rheidt en 1x/uur van Rheidt naar Lülsdorf Nord. In de omgekeerde richting werd doordeweeks tot ongeveer 21:00 uur nog 3x/uur gereden, in het weekend was dat 2x/uur. Na 21:00 uur waren er enkele korte ritten van Lülsdorf Nord naar Lülsdorf Kirche die zorgden voor een frequentie van 2x/uur op dit traject.
- In de nachten van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag werd 1x/uur gereden tussen Siegburg en Lülsdorf Kirche.
Route
Halte | ||
Siegburg, Bahnhof | ||
Siegburg, Markt | ||
Siegburg, Stadthalle | ||
Siegburg, Zum Hohen Ufer | ||
Siegburg, Heinrichstraße | ||
Siegburg, Kaiserstraße | ||
Siegburg, Waldstraße | ||
Siegburg, Ernststraße | ||
Siegburg, Kaserne | ||
Siegburg, Brückberg | ||
Troisdorf, Aggerbrücke | ||
Troisdorf, Altenforst | ||
Troisdorf, Elsenplatz | ||
Troisdorf, Ursulaplatz | ||
Troisdorf, Kuttgasse | ||
Troisdorf, Bahnhof | ||
Troisdorf, Wilhelmstraße | ||
Troisdorf, Rathaus | ||
Oberlar, Lindlaustraße | ||
Oberlar, Landgrafenstraße | ||
Sieglar, Feuerwache | ||
Sieglar, Leostraße | ||
Sieglar, Rathausstraße/Kreisel | ||
Sieglar, RSVG | ||
70px | Sieglar, Rathausstraße/Kreisel | |
Sieglar, Rathausstraße | ||
Sieglar, Flachtenstraße/Krankenhaus | ||
Eschmar, Im Kirchtal | ||
Eschmar, Kirche | ||
Eschmar, Bergheimer Straße | ||
Müllekoven, Müllekoven | ||
Bergheim, Friedhof | ||
Bergheim, Kirche | ||
Bergheim, Grundschule | ||
Bergheim, Industriegebiet | ||
Mondorf, Rosenthalstraße | ||
Mondorf, Ahrstraße | ||
Mondorf, Beckergasse | ||
Mondorf, Realschule | ||
Rheidt, An der Enggasse | ||
Rheidt, Pastor Ibach Straße | ||
Rheidt, Markt | ||
Rheidt, Unterführung | ||
Rheidt, Nord | ||
Niederkassel, Spicher Straße | ||
Niederkassel, Evangelische Kirche | ||
Niederkassel, Rathausplatz | ||
Niederkassel, Bergstraße | ||
Niederkassel, Waldstraße | ||
Ranzel, Sonnenberger Weg | ||
Ranzel, Schule | ||
Lülsdorf, Schulzentrum | ||
Lülsdorf, Hallenbad | ||
Lülsdorf, Kirche | ||
Lülsdorf, Uhlandstraße | ||
Lülsdorf, Nord | ||
Rijdt verder als lijn 164 naar Köln Wahn S-Bahnhof |
Geschiedenis
Op 28 augustus 2019 werd de koppeling in Lülsdorf met lijn 164 overgenomen door lijn SB55. Het eindpunt in Lülsdorf kwam hierdoor te liggen bij de Stahlenstraße. Tevens werd op zondag niet langer tussen Rheidt en Lülsdorf gereden.