Lijn 21 Aachen Waldfriedhof - Übach-Palenberg Palenberg Bahnhof
Voormalige buslijn 21 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | (Taeter en Schloemer i.o.v.) ASEAG |
Verkeersverbond | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro Mercedes-Benz Citaro G Volvo 7700 MAN Lion's City G |
Periode | ... t/m 9 december 2017 |
Opvolger(s) | 21, 51 |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 21 reed van Aachen Waldfriedhof via Burtscheid, Aachen Bushof, Haaren, Würselen, Morsbach, Bardenberg, Niederbardenberg, Herzogenrath, Merkstein, Boscheln en Übach naar Palenberg.
Dienstregeling
- Van maandag tot en met zaterdag werd 2x/uur tussen Herzogenrath Bahnhof en Aachen Waldfriedhof gereden, 1x/uur reed de bus door naar Palenberg Bahnhof.
- In de spitsrichting waren er extra toegevoegde ritten tussen Aachen Normaluhr en Bardenberg Pley, waardoor op dat traject een kwartiersdienst ontstond.
- 's Avonds werd 1x/uur gereden van Aachen Waldfriedhof naar Herzogenrath.
- De halte Niederbardenberg werd 1x/uur aangedaan van maandag tot en met zaterdag overdag.
- Twee ritten in de ochtendspits begonnen in Schleckheim.
- De laatste bus op zaterdag en zondag reed via Würselen Drischer Straße.
- Op zondag werd 1x/uur gereden en alleen tussen Aachen Waldfriedhof en Herzogenrath.
- Alle ritten stopten op de Rathenauallee in Aachen met uitzondering van enkele ritten in de vroege ochtend en de late avond.
- Doordeweeks tussen 9:00 en 12:00 uur reden er elk uur pendelritten tussen Bardenberg Krankenhaus en Bardenberg Pley. Er was dan aansluiting op de ritten van en naar Aachen.
Route
Halte | ||
↓ | Schleckheim, Kapelle | |
Oberforstbach, Kroitzheider Weg | ||
Oberforstbach, Oberforstbach | ||
Oberforstbach, Schule | ||
Oberforstbach, Tannenallee | ||
Oberforstbach, Laschet | ||
Lichtenbusch, Erlenpütz | ||
Lichtenbusch, Lichtenbusch | ||
Lichtenbusch, Broich | ||
Lichtenbusch, Rasthaus Lichtenbusch | ||
Lichtenbusch, Kohlshof | ||
Aachen, Grüne Eiche | ||
Aachen, Waldfriedhof | ||
Aachen, Bismarckturm | ||
Aachen, Siegel | ||
Aachen, Bayernallee | ||
Aachen, Rathenauallee | ||
Aachen, Heißberg | ||
Aachen, Burtscheid | ||
Aachen, Marienhospital | ||
Aachen, Gillesbachtal | ||
Aachen, Rosenquelle | ||
Aachen, Normaluhr | ||
Aachen, Hauptbahnhof | ||
Aachen, Misereor | ||
Aachen, Alter Posthof | ||
Aachen, Elisenbrunnen | ||
Aachen, Bushof | ||
Aachen, Hansemannplatz | ||
Aachen, Blücherplatz | ||
Aachen, Ludwig Forum | ||
Aachen, Talbot | ||
Aachen, Liebigstraße | ||
Aachen, Prager Ring | ||
Haaren, Markt | ||
Haaren, Denkmal | ||
Haaren, Am Haarberg | ||
Würselen, Kaninsberg | ||
Würselen, Mauerfeldchen | ||
Würselen, Krankenhaus Marienhöhe | ||
Würselen, Drischer Straße | ||
Würselen, Ringstraße | ||
Würselen, Kirche | ||
Würselen, Markt | ||
Würselen, Rathaus | ||
Würselen, Bahnhofstraße | ||
Würselen, Klosterstraße | ||
Würselen, Neuhauser Straße | ||
Würselen, Parkhotel | ||
Morsbach, Morsbach | ||
Morsbach, Von Görschen Straße | ||
Bardenberg, Grindelstraße | ||
Bardenberg, Steinbusch | ||
Bardenberg, Krankenhaus | ||
Bardenberg, Wilhelmstein | ||
Bardenberg, Kamper Gracht | ||
Bardenberg, Pley | ||
Niederbardenberg, Vier Jahreszeiten | ||
Niederbardenberg, Niederbardenberg | ||
Niederbardenberg, Häuser Jüd | ||
Herzogenrath, Am Hillenberg | ||
Herzogenrath, Grünstraße | ||
Herzogenrath, Dammstraße | ||
Herzogenrath, Bahnhof | ||
Herzogenrath, Rathaus | ||
Herzogenrath, Ritzerfeld | ||
Herzogenrath, Ritzerfeld Siedlung | ||
Merkstein, Gesamtschule (Wendeschleife) | ||
Merkstein, Gesamtschule | ||
Merkstein, August Schmidt Platz | ||
Merkstein, Goethestraße (Freibad) | ||
Merkstein, Stadion | ||
Merkstein, Boscheler Berg | ||
Boscheln, Alt-Boscheln | ||
Boscheln, Mommertzhäuschen | ||
Boscheln, Roermonder Straße | ||
Boscheln, Brünestraße | ||
Boscheln, Holthausen | ||
Übach, Finkenstraße | ||
Übach, Markt | ||
Übach, Talstraße | ||
Übach, Friedrich Ebert Straße | ||
Übach, Maastrichter Straße | ||
Palenberg, Rimburger Acker | ||
Palenberg, Evangelische Kirche | ||
Palenberg, Carolus Magnus Allee | ||
Palenberg, Mühlenweg | ||
Palenberg, Bahnhof |
Geschiedenis
Op 14 juni 2015 werd de bediening van de halte rathenauallee in Aachen fors uitgebreid, omdat lijn 11 bijna niet meer bij deze halte stopte.
Op 12 juni 2016 werden er doordeweeks tussen 9:00 en 12:00 uur pendelritten tussen Bardenberg Krankenhaus en Pley toegevoegd aan de dienstregeling.
Op 10 december 2017 werd het lijnennet in Aachen opnieuw vormgegeven. De route van lijn 21 in Aachen wijzigde, voortaan werd niet naar het Waldfriedhof gereden maar naar Lintert Friedhof om zo de route van lijn 1 te kunnen verzorgen. Bovendien kwamen de pendelritten tijdens de daluren in Bardenberg weer te vervallen en werden de ritten op zondag tussen Fuchserde en Lintert uitgevoerd als belbus. Het traject tussen Aachen Bushof en het Waldfriedhof werd overgenomen door lijn 51. Als laatste werd de halte Krankenhaus Marienhöhe hernoemd in Rhein-Maas Klinik.
- Voormalige Buitenlandse lijn 21
- Voormalige Buitenlandse buslijnen
- Verkeersverbond AVV (voormalige lijnen)
- Voormalige lijn in Duitsland
- Pagina's met onjuiste bestandskoppelingen
- Plaats Aachen
- Station Aachen Hbf
- Aachen Elisenbrunnen
- Aachen Bushof
- Plaats Würselen
- Würselen Parkhotel
- Plaats Herzogenrath
- Station Herzogenrath
- Plaats Merkstein
- Station Herzogenrath-August-Schmidt-Platz
- Plaats Palenberg
- Station Übach-Palenberg