Lijn 268 Giessen Randweg-Tankstation - Zaltbommel Station
Buurtbuslijn 268 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Achterhoek-Rivierenland |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 268 rijdt van Giessen via Poederoijen, Aalst, Nederhemert, Kerkwijk en Bruchem naar Zaltbommel.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt richting Zaltbommel non-stop gereden en in de middagspits wordt richting Giessen non-stop gereden. Voor de maasdorpen kunnen reizigers dan gebruik maken van lijn 68.
Route
Halte | ||
Giessen, Randweg-Tankstation | ||
Andel, Prinsentuin | ||
Andel, Hofflaan | ||
Andel, Julianastraat | ||
Andel, Koningin Emmastraat | ||
Andel, Huiswerf | ||
Andel, Hoge Maasdijk | ||
Poederoijen, Maarten van Rossumstraat | ||
Poederoijen, Dorpsweg | ||
Poederoijen, Maasdijk | ||
Poederoijen, Vleugeldijk | ||
Poederoijen, De Kraaij | ||
Poederoijen, Capreton | ||
Aalst, Maasdijk | ||
Aalst, Kerk | ||
Aalst, E.P. van Oijenstraat | ||
Aalst, Zonnepad | ||
Aalst, Goudenregenlaan | ||
Aalst, De Rietschoof | ||
Aalst, Hambloksestraat | ||
Nederhemert, Maas Waalweg | ||
Nederhemert, Maasdijk 15 | ||
Nederhemert, Molenstraat | ||
Nederhemert, Hofstraat | ||
Nederhemert, Kapelstraat | ||
Nederhemert, Klemit (Wellseind) | ||
Delwijnen, Delwijnsestraat | ||
Kerkwijk, Molenveldweg | ||
Kerkwijk, Aalderwijksestraat | ||
Bruchem, Den Hoek | ||
Bruchem, Peperstraat | ||
Bruchem, Hogeweg | ||
Zaltbommel, Nieuwe Tijningen/Steenweg | ||
Zaltbommel, Steenweg | ||
Zaltbommel, SG Cambium | ||
Zaltbommel, Kloosterwiel 62 | ||
Zaltbommel, Karstraat | ||
Zaltbommel, Rabobank | ||
Zaltbommel, Schutskooi | ||
↑ | Zaltbommel, Station | |
Zaltbommel, Oude Bosscheweg | ||
Zaltbommel, Gemeentekantoor | ||
Zaltbommel, Hotel Zaltbommel | ||
Zaltbommel, Rotonde Hogeweg | ||
Zaltbommel, Van Voordenpark | ||
Zaltbommel, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 12 december 2010 werden de concessies Achterhoek en Rivierenland samengevoegd tot de concessie Achterhoek-Rivierenland. Na de aanbesteding was deze gewonnen door Arriva, die aanvankelijk alleen de busdiensten overnam. De treinen in dezelfde regio werden in 2013 overgenomen.
Deze lijn werd op 12 december 2010 (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Arriva. Wel ging er een belbus rijden in de avonduren en het weekeinde, wanneer de buurtbus niet rijdt.
Op 11 december 2016 werd de lijnvoering aangepast. Voor vertrek naar Giessen gaan alle ritten eerst een lusroute via het Van der Voordenpark rijden, zodat reizigers voor het Rivierengebied niet gedupeerd worden door werknemers op het Van der Voordenpark, omdat zij niet meer in kunnen stappen. Hiermee verdwenen tevens alle spitsvarianten, op één versnelde rit na vanuit Poederoijen in de ochtendspits.
Halte | ||
Bruchem, Hogeweg | ||
Zaltbommel, Nieuwe Tijningen/Steenweg | ||
Zaltbommel, SG Cambium | ||
Zaltbommel, Kloosterwiel 62 | ||
Zaltbommel, Steenweg | ||
Zaltbommel, Karstraat | ||
Zaltbommel, Rabobank | ||
Zaltbommel, Schutskooi | ||
Zaltbommel, Oude Bosscheweg | ||
Zaltbommel, Gemeentekantoor | ||
Zaltbommel, Hotel Zaltbommel | ||
Zaltbommel, Rotonde-Hogeweg | ||
Zaltbommel, Hotel Zaltbommel | ||
Zaltbommel, Gemeentekantoor | ||
Zaltbommel, Oude Bosscheweg | ||
Zaltbommel, Van Voordenpark | ||
Zaltbommel, Station |
Vanaf 10 december 2017 gingen de ritten naar Zaltbommel in die plaats niet meer via het SG Cambium rijden, maar via de Steenweg. Richting Giessen blijven zij wel via het SG Cambium rijden.
Op 9 december 2018 werd het lijnennet in de Bommelerwaard grondig gewijzigd en werd in dit gebied de vervoersformule Vlinder geïntroduceerd. Op deze datum gingen de ritten in de spitsrichting een snellere route rijden en bedienen dan diverse dorpen niet; als alternatief kan dan de parallelle spitsbus gebruikt worden. Tijdens de avonduren en het weekeinde kwamen alle ritten te vervallen, dan kan de Vlinder Bommelerwaard als alternatief gebruikt worden. Onderweg werd daarnaast de halte Meidijk hernoemd naar De Kraaij.