Lijn 47 Amsterdam, Station Bijlmer ArenA - Station Holendrecht
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 47 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | VDL Citea |
Rijdt sinds | 28 mei 2006 |
Voorganger(s) | 59 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Spits (vakantie) | 4x/uur (zomer) |
Dal | 5x/uur |
Dal (vakantie) | 4x/uur (zomer) |
Avond | 3-5x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 47 rijdt van station Amsterdam Bijlmer ArenA via de Bijlmermeer en Gaasperdam naar station Amsterdam Holendrecht.
Dienstregeling
- In de doordeweekse avonduren wordt tot circa 20:00 uur 5x/uur gereden, waarna de frequentie wordt verlaagd naar 3x/uur.
- Op zaterdag wordt tussen circa 9:30 en 20:00 uur 4x/uur gereden, daarbuiten wordt 2x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Bijlmer ArenA | ||
Amsterdam, Foppingadreef | ||
Amsterdam, Bijlmerplein | ||
Amsterdam, Anton de Komplein | ||
Amsterdam, Florijn | ||
Amsterdam, Tulastraat | ||
Amsterdam, Gooioord | ||
Amsterdam, Kikkenstein | ||
Amsterdam, Kraaienneststation | ||
Amsterdam, Gaasperplas | ||
Amsterdam, Leusdenhof | ||
Amsterdam, Leerdamhof | ||
Amsterdam, Veenendaalplein | ||
Amsterdam, Wamelstraat | ||
Amsterdam, Willem Gertenbachstraat | ||
Amsterdam, Station Gein | ||
Amsterdam, Woudrichemstraat | ||
Amsterdam, Staverdenplein | ||
Amsterdam, Schaarsbergenstraat | ||
Amsterdam, Scherpenzeelstraat | ||
Amsterdam, Schoonhovendreef | ||
Amsterdam, Station Reigersbos | ||
Amsterdam, Rhenenhof | ||
Amsterdam, Meernhof | ||
Amsterdam, Holendrechtplein | ||
Amsterdam, Station Holendrecht |
Geschiedenis
Deze lijn 47 werd geïntroduceerd bij de herziening van het busnet in december 2006 als vervanger van de zuidelijke tak van lijn 59.
Van oktober 1965 tot september 1989 bestond er een sneldienst 47 tussen Geuzenveld en het Centraal Station via de Burgemeester Roelstraat. Deze lijn was de opvolger van lijn 20 en verdween toen tramlijn 13 het traject via de '3 Jannen' ging rijden. Lijn 47 reed in een richting (ochtendspits naar Centraal Station en middagspits naar Geuzenveld). In de tegenrichting werd leeg via de kortste route gereden. Bijzonder aan deze lijn was het in- en uitstapverbod. In de ochtendspits mocht men alleen instappen in de buitenwijken en uitstappen in het centrum en in de middag omgekeerd. Enige tijd later werden de leeg-materieelritten gecombineerd met spitslijnen 22 en 44 naar Abberdaan.
Later heeft er een lijn 47 gereden in Westpoort.
De huidige lijn 47 reed tussen 2006 en 2010, net als lijn 45, een ronde rondom het AMC. In de zomer van 2010 is het busstation Holendrecht geopend en sindsdien werd de rondweg om het AMC enkel door lijn 46 bediend. Sinds de inkorting van lijn 46 in januari 2012, rijdt er geen enkele bus de ronde om het AMC.
Op een onbekende datum werd de halte Wageningendreef hernoemd in Staverdenplein.
Op 9 december 2019 werd de frequentie in de daluren verlaagd van 6x/uur naar 5x/uur. Tegelijkertijd werd de frequentie in de avond verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur.