Lijn 417 Groningen Centraal Station - Roden Centrum
Nachtbuslijn 417 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Nachtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 8 januari 2012 |
Voorganger(s) | 482 |
Frequenties
| |
Vrijdagnacht | 1x/nacht |
Zaterdagnacht | 1x/uur |
De lijn rijdt in de nacht na de genoemde dag(en) | |
---|---|
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
Lijn 417 rijdt van Groningen een grote lusroute via Hoogkerk, Peizermade, Peize, Roden, Leek en Midwolde.
Route
Halte | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Paterswoldseweg | ||
Groningen, Verzetsstrijderslaan | ||
↓ | Hoogkerk, P+R Hoogkerk | |
Peizermade, Peizermade | ||
Peizermade, Stadspark | ||
Peizerwold, Peizerwold | ||
Peize, Rondweg | ||
Peize, Moleneind | ||
Roden, Handelsweg | ||
Roden, 2e Energieweg | ||
Roden, Kastanjelaan | ||
↓ | Roden, Busstation | |
Roden, Leeksterweg | ||
Roden, Turfweg | ||
Nietap, Meerweg | ||
Leek, Centrum | ||
Leek, Lijnbaan | ||
Leek, Westerheerdtlaan | ||
Midwolde, Nienoordsrand | ||
Midwolde, Midwolde/A7 | ||
↓ | Hoogkerk, P+R Hoogkerk | |
Groningen, Verzetsstrijderslaan | ||
Groningen, Paterswoldseweg | ||
Groningen, Hoofdstation |
Geschiedenis
Op 8 januari 2012 werd de oude lijn 482 vernummerd naar 417, als verwijzing naar de Qliner die voortaan dagelijks op dit traject ging rijden. In tegenstelling tot voorheen werden wel enkele wijzigingen doorgevoerd. In Groningen ging de lijn voortaan via de Peizerweg rijden, waarbij ook de tussengelegen haltes werden bediend en in Peize ging de lijn ook buitenom het dorp rijden. Tenslotte was de bezetting van deze lijn in zoverre toegenomen dat ook in de nacht van donderdag op vrijdag gereden kon gaan worden.
Vanwege de flink toegenomen passagiersaantallen werd met ingang van 5 januari 2014 één rit toegevoegd in de nacht van vrijdag op zaterdag (omstreeks 03:00). In het weekeinde vonden vrijwel geen wijzigingen plaats, met uitzondering van licht verschoven vertrektijden.