Lijn 1 Groningen Centraal Station - Zuidhorn Station
Buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Groningen |
Formule | |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 11 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 0-2x/uur |
Zaterdag | 0-4x/uur |
Zondag | 0-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 1 rijdt van station Groningen via het Centrum, station Groningen Noord, Paddepoel, Zernike en Reitdiep naar Zuidhorn.
Dienstregeling
- Alleen overdag op werkdagen tot circa 18:30 wordt 2x/uur verder gereden naar Zuidhorn.
- Op zaterdag wordt tussen 10:00 en 17:30 uur 4x/uur gereden; daarbuiten 2x/uur.
Route
Halte | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Grote Markt | ||
Groningen, UMCG Noord | ||
Groningen, Pijpstraat | ||
Groningen, Noorderplantsoen | ||
Groningen, Station Noord | ||
Groningen, Abeelstraat | ||
Groningen, Elzenlaan | ||
Groningen, De Trefkoel | ||
Groningen, Kometenstraat | ||
Groningen, Crematoriumlaan | ||
Groningen, Nijenborgh | ||
Groningen, Zernikeplein | ||
Groningen, Zernike Noord | ||
Groningen, Hoogeweg | ||
Groningen, Professor Uilskensweg | ||
Groningen, P+R Reitdiep | ||
Slaperstil, Zijlvesterweg | ||
Slaperstil, Gaaikemadijk | ||
Slaperstil, Nieuwe Klap | ||
Aduard, Aduarderweg | ||
Zuidhorn, Spanjaarsdijk Zuid | ||
Zuidhorn, Station |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 werd de oude lijn 11 vernummerd naar lijn 1. Alle Qlinklijnen, met uitzondering van lijn 15, hebben een laag nummer en dat was bij deze lijn nog niet geval. De dienstregeling bleef vrijwel ongewijzigd, alleen in de route werd iets gewijzigd. Voortaan ging deze lijn via het UMCG en de busbaan op het Kolendrift rijden i.p.v. de Ebbingestraat.