Lijn 83 Zwolle Station - Dedemsvaart Zwiersstraat
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 27 nov 2016 om 02:12
Snelbuslijn 83 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Midden Overijssel |
Lijnsoort | Snelbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 83 |
Frequenties
| |
Spits | 2-6x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (spitsri.) |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 83 rijdt van Zwolle via Lichtmis, Nieuwleusen en Balkbrug naar Dedemsvaart.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt tot wel 6x/uur naar Zwolle gereden
- In de middagspits is de frequentie in beide richtingen 2x/uur.
- In de vakanties rijden er alleen nog een aantal ritten in de spitsrichting.
Route
Halte | ||
Zwolle, Station/Oostzijde | ||
Zwolle, Katwolderplein/Centrum | ||
Zwolle, Burgemeester Roelenweg | ||
Lichtmis, Busstation | ||
Nieuwleusen, Rollecater Brug | ||
Nieuwleusen, Den Hulst | ||
Balkbrug, Centrum | ||
Dedemsvaart, Busstation | ||
Dedemsvaart, Sportlaan | ||
Dedemsvaart, Adelaarweg | ||
Dedemsvaart, Haitjema | ||
Dedemsvaart, Krikkenstraat | ||
Dedemsvaart, Hazelaar | ||
Dedemsvaart, De Magnolia | ||
Dedemsvaart, S.G. van der Capellen |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 werd lijn 83 opgewaardeerd tot een volwaardige streekbus die niet alleen meer tijdens de spitsen ging rijden. Doordeweeks overdag buiten de vakanties werd de frequentie naar 2x/uur verhoogd. In de ochtendspits werd nog wel 6x/uur gereden van Dedemsvaart naar Zwolle, echter kwamen er ook een aantal extra ritten in de ochtendspits. Bovendien kwam het eindpunt te liggen bij de halte S.G. van der Capellen.